Įsiminimas 8
Išvados 10
Įvadas
Atmintis yra vienas iš psichikos procesų, kurių dėka mes suvokiam save kaip egzistuojančius laiko tėkmėje, ryšyje su praeitim, dabartim ir ateitim. Tradiciškai ji buvo suprantama kaip vientisa, neskaidoma sistema. Dabar atmintis suprantama kaip protinių gebėjimų rinkinys, priklausomas nuo keleto smegenų sistemų veiklos, gali būti apibūdinama kaip gebėjimas įsiminti, išsaugoti ir atgaminti bei panaudoti patyrimo teoriją. Tad galime teigti, kad atmintis tai – žmogaus patirties atstatymas prote, tačiau pati atmintis kaip objektas nėra visai aiški, kadangi nuo pat mąstymo pradžios žmonės stengėsi išsiaiškinti, kodėl mes prisimename matytus, girdėtus, jaustus ar net sapnuotus dalykus. Šis procesas yra esminis protavimui, mokymuisi, problemos suvokimui, sprendimo priėmimui bei tapatumo konstravimui. Atmintis jau senovės filosofams buvo įdomus tyrimų objektas. Platonas teigė, jog mintys ir jausmai atmintyje palieka antspaudus, panašiai kaip paliekami įspaudai vaško lentelėje. Ši idėja nepajudinamai gyvavo iki 19 a.
Atminties vieta smegenyse
Darant begalinius tyrimus, buvo pastebėta, kad, sužalojus net labai plačias smegenų sritis, atmintis paprastai nesutrinka. Eksperimentiškai ir kliniškai buvo rasta, kad dvipusė Amono ragų (hipokampų) smegenyse rezekcija sutrikdo naujos informacijos įrašymą į atminties fondus. Pažeidus kairįjį hipokampą, sutrinka sugebėjimas įsiminti žodinę informaciją, o dešiniojo Amono rago pažeidimas sutrikdo regimąją, erdvinę bei muzikinę atmintį ( taigi, šias struktūras galima laikyti mūsų nuosavos biologinės “videokameros” įrašančiomis galvutėmis ...). Smegenų pusrutulių kaktinių skilčių žievės suardymas sutrikdo valingą informacijos paiešką atminties fonduose ir dėl to pasireiškia nekontroliuojamas informacijos įrašymas ir iškvietimas. Smilkininių galvos smegenų pusrutulių žievės suardymas sutrikdo atsiminimų eiliškumą (nėra teisingos atsiminimų sekos). Be to, struktūros, esančios viduriniame gumbure, o taip pat smegenų kamieno kylančioji aktyvuojančioji tinklinio darinio dalis turi didelę reikšmę informacijos įrašymui ir atgaminimui.
Individualios atminties saugojimas nėra susijęs su DNR metabolizmu. Galvojama, kad individualios atminties saugojime pagrindinai dalyvauja RNR (Ribonukleino rūgštis), nes preparatai, skatinantys RNR sintezę ( pvz., amfetaminai), pagerina atsiminimo ir mokymosi galimybes. Eksperimentiškai buvo rasta, kad gyvūnų “mokymosi” metu jų smegenyse...
Šį darbą sudaro 2409 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!