Tikriausiai sunku aptikti sritį, kurioje nebūtų vartojama atminties sąvoka; psichologai kalba apie žmogiškąją atmintį, medikai – apie genetinę, istorikai – istorinę, tiksliųjų mokslų atstovai – kompiuterių ir kitų intelekto mašinų, sociologai – apie tautos. Ir nenuostabu, nes juk ir asmeniniame gyvenime atmintis ne paskutinėje vietoje.
O juk žmonijos istorijos didžioji dalis susiformavo ir išliko be dabartinių technologijų ir net be rašytinių šaltinių pagalbos. Ankstyvosiose bendruomenėse visos žinios buvo kaupiamos atmintyje, persakomos žodžiu, o jei taip neįvykdavo – jos paprasčiausiai būdavo užmirštamos. Tokiose beraštėse kultūrose atmintis buvo nuolatos lavinama, o prisiminimai vėl ir vėl atgaivinami, atnaujinami ir branginami.
Atminčiai ir psichikai nebuvo abejingi visų laikų mąstytojai. Platono laikais buvo kalbama apie vaškines lenteles, su jomis lyginama atmintis, Dekarto laikais palyginimui geriausiai tiko laikrodžio mechanizmas ar hidraulinės sistemos, praėjusiame šimtmetyje – telefonų stotys, o dabar, aišku, kompiuteris.
Šiame darbe mes pabandysime paanalizuoti du psichikos procesus – atmintį ir dėmesį: jų sampratą, savybes, rūšis bei tarpusavio ryšį.
Darbo objektas – atmintis ir dėmesys: rūšys ir tarpusavio ryšys.
Darbo tikslas – išanalizuoti atminties ir dėmesio tarpusavio ryšį.
1. Išsiaiškinti atminties svarbą ir sampratą.
2. Išanalizuoti atminties rūšis
3. Išanalizuoti dėmesio rūšis bei savybes.
4. Išanalizuoti atminties ir dėmesio sutrikimo priežastis.
5. Pagrįsti atminties ir dėmesio tarpusavio ryšį.
1. ATMINTIS
1. 1. Atminties svarba
Kodėl kartais pamirštame tai, ką turime žūtbūt prisiminti, o tie prisiminimai, kurių norime atsikratyti, vis sugrįžta ir sugrįžta?
Nuo seno žmonėms neduoda ramybės atminties problema. Ilgai ieškota ,,atminties centro“, ,,atminties bloko“, kol suprasta, kad šią sudėtingą psichikos funkciją nulemia visų smegenų veikla. Įžymus amerikiečių matematikas Džonas fon Neimanas palyginti neseniai skeptiškai pažymėjo: ,,Apie atminties prigimtį mes žinome ne daugiau, negu senovės graikai, maniusieji, jog protas slypi diafragmoje”. Gali būti, kad panašios replikos palietė mokslininkų ambicijas – štai jau keli dešimtmečiai, kai jie stebina mus kasmetiniais atradimais atminties tyrimo srityje (Pūras D., 1991).
Atminties klaidos ilgai glumino mokslininkus, o per pastarąjį dešimtmetį jos tapo svarbios visiems žmonėms:...
Šį darbą sudaro 4304 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!