Šiame darbe pateikiama analizė dviejų atminties pakopų – užkodavimo ir atkūrimo. Taip pat supažindinama ir su atminties apibrėžimu.
Psichologijoje įvairūs atminties ypatumai yra tyrinėti daugiau, nei kitų psichinių procesų. Atmintis užima ypatingą padėtį asmenybės psichinių reiškinių sistemoje. Ne tik mokslininkus ir tyrinėtojus domina šis psichinis reiškinys. Atminties savybių aktualumas būdingas kiekvienam visuomenės nariui. Visiems besimokantiems, o ypatingai studentijai, be galo aktualu sparčiai apdoroti bei įsisavinti įvairių disciplinų didelius kiekius informacijos. Kiekvienam, kuris stengiasi tobulėti, ne tik pravartu, bet netgi būtina žinoti, kaip ir kada geriausia išnaudoti atminties galimybes. Taigi, vienas iš šio darbo tikslų ir yra išsamiau panagrinėti rečiau įprastinėje literatūroje sutinkamas atminties proceso sritis.
Referato pirmajame skyriuje aprašomas kodavimas, užmiršimas. Šioje dalyje apibrėžiamos ir analizuojamos interferencijos, proaktyviosios interferencijos bei retroaktyviosios interferencijos sąvokos. Savo nuomones, tyrimus, analizių rezultatus, eksperimentus bei išvadas pirmame skyriuje pateikia mokslininkai Kolers, Lynnas Hasheris, Rose Zacksas, Naveh – Benjamin. Lloydas Petersonas ir Margaret Peterson, Hermannas Ebbinghausas, Johnas Deanas, Harry Bahrichas ir kiti.
Antrajame skyriuje nagrinėjama trečioji atminties pakopa – atkūrimas. Jame nagrinėjama užuominos, padedančios prisiminti reikiamą informaciją, taip pat prisiminimo procesas, konteksto bei nuotaikų įtaka atminčiai. Savo mintis dėsto filosofas ir psichologas Williamas Jamesas, Duncanas Goldenas, Alanas Baddley, Gordonas Boweris ir kiti.
Psichologijos žodyne atminties apibrėžimas duotas toks: ATMINTIS (angl.memory), individo sugebėjimas įsiminti, sisteminti, išlaikyti tai, kas patirta ir prireikus vėl grąžinti šią informaciją į sąmonę, ja remtis mąstant ir elgiantis.
Vienas iš tinkamų žmogaus atminties modelių yra panašus į kompiuterio informacijos apdorojimo sistemą. Norint atsiminti bet kokį įvykį, reikia, kad mūsų smegenis pasiektų informacija, kuri būtų išlaikoma, o vėliau vėl atgaminama. Šios trys pakopos – užkodavimas, laikymas ir atkūrimas – būdingos ne tik žmogaus atminčiai, bet ir kitoms informacijos apdorojimo sistemoms. Dvejos pakopos- informacijos kodavimas ir atkūrimas - yra nagrinėjamos šiame darbe.
- Skaitant šį sakinį, kaip koduojami jo žodžiai?
- Ar koduojamas žodžių vaizdas, t.y. vyksta vadinamasis regimasis (vizualinis) užkodavimas?
- Ar...
Šį darbą sudaro 2390 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!