Per ilgus amžius žmoniją kamuoja vis tas pats klausimas - „ar Dievas egzistuoja?” Ir viduramžiais, kai bažnyčia ir krikščioniškasis tikėjimas dominavo visose gyvenimo srityse, ir dabar, kai mūsų pasaulis yra pilnas įvairiausių technologijų ir mokslas pažengęs taip toli – vis tas pats klausimas išlieka aktualus.
Paskutinės apklausos rodo, kad šiandien apie 90% žmonių pasaulyje tiki Dievo ar kokios nors kitos aukštesnės jėgos egzistavimu. Daugiau nei 98% žmonių visose kultūrose ir civilizacijose, visuose žemynuose per visą istorijos bėgį tikėjo kokiu nors dievu – tai turi būti kokia nors to tikėjimo priežastis.
Gal Tomui Akviniečiui tikrai pavyko įrodyti Dievo buvimą? Pagrindinis motyvas, pastumėjęs mane išsirinkti šią temą yra smalsumas, smalsumas sužinoti, ar tikrai šis viduramžių filosofas sugebėjo įrodyti Dievo buvimą.
Tomas Akvinietis(1 priedas) gimė 1225 metais Rokasekos pilyje prie Neapolio, turtingo grafo Landolfo šeimoje. 1243 metais įstojo į dominikonų ordiną, vėliau Paryžiuje ir Kelne mokėsi pas Albertą Didįjį, 1252 metais Paryžiuje pradėjo savarankišką mokslinę veiklą, kurią vėliau nutraukė daugiametis buvimas Italijoje. Paryžiuje jis kovojo pirmiausia su averoistų mokykla, bet taip pat ir su prančiskonų augustinizmu, ir jo ordino filosofija tik pamažu išsikovojo pripažinimą. Mirties metai – 1274. 1309 metais tomistinė doktrina buvo paskelbta oficialia ordino teorija, o 1323 metais jis pats šventuoju, „Doctor angelicus”(angeliškasis daktaras). Jis yra parašęs apie 100 įvairių veikalų.
Tomas Akvinietis - viduramžių sistemintojas, italų filosofas, teologas, tomizmo pradininkas ir krikščionių šventasis. Jis taip pat yra vienas iš žymiausių Vakarų europos viduramžių filosofas scholastas(jis priskiriamas prie pirmojo scholastikos periodo), kurio idėjos iki šiol yra įtakingos katalikybei. Scholastikos pirmojo periodo šūkis – pamaldus apreikštos tiesos priėmimas, kad po to ši tiesa būtų suprasta ir protu. Šio periodo tikrasis ir vienintelis filosofinio mąstymo objektas yra Dievas ir jo santykis su siela bei pasauliu. Šios filosofijos tikslas yra sisteminis dogmų pagrindimas protu, kartu atsižvelgiant į autoritetų nuomonę. Čia pagrindinis svoris neišvengiamai tenka būtent specifinėms krikščioniškoms-bažnytinėms dogmoms:...
Šį darbą sudaro 2665 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!