ĮVADAS
Tomistinės filosofijos gyvybingumas pasireiškė jau nuo pat XX amžiaus pradžios. Ir dabar ši filosofija turi daug sekėjų ne dėl to, kad tai yra vienintelė oficialiai pripažinta Katalikų Bažnyčios filosofija, bet ir todėl, kad gali prasmingai spręsti ir šių dienų problemas, iškilusias ištobulėjus mokslui ir technikai. Ar ne todėl Tomas Akvinietis tebeturi tokią didelę įtaką nūdienos mąstymui, kad jis pirmasis pasisakė už harmoniją tarp to, kuo jis tikėjo, ir to, ką žinojo, už harmoniją tarp tikėjimo akto ir žinojimo akto, žodžiu, tarp Dievo ir mokslo
Akviniečio filosofija prasideda nuo realaus pasaulio suvokimo, o ne nuo abstrakčių idėjų. Tomas Akvinietis buvo Viduramžių žmogus. Kaip ir kiti šios epochos žmonės, jis buvo įsitikinęs, kad visa gamta priklauso nuo Dievo malonės, protas turi paklusti tikėjimui, filosofija-teologijai, valstybė – bažnyčiai.
Akvinietis tikėjo, kad teisinga filosofija galima paaiškinti teologiją. Jis ypač išaukštino protą, manydamas, kad filosofija geba atrasti svarbių tiesų, nors ir ne visos krikščioniškojo tikėjimo tiesos jai yra prieinamos. Taigi Akviniečio raštuose protas ir tikėjimas jau ima atsiskirti. Akvinietis savo filosofinę sistemą lygino su dviaukščiu namu. To namo pamatai ir pirmasis aukštas – tai Aristotelio filosofija.
Vienas žinomiausių tiesos apibrežimų priklauso: Tomui Akviniečiui - tiesa yra daikto ir intelekto atitikimas.
Biografija
Tomas Akvinietis buvo šventasis, mistikas, teologas ir metafizikas. Jis gimė apie 1225m. netoli Neapolio. Lankė vienuolių benediktinų mokyklą garsiame Mote Kazino vienuolyne, vėliau mokėsi Neapolio universitete. 1244m. jis tapo dominikonu, naujo elgetaujančių brolių ordino nariu. Šeima pasibaisėjo tokiu sūnaus poelgiu ir prievarta jį sugražino namo, tačiau Tomas Akvinietis tvirtai laikėsi savo pašaukimo ir iš pasirinktojo kelio nesitraukė. Mokslą tęsė Paryžiuje, paskui Kelnes pas Albertą Didįjį. 1254m.Akvinietis sugrįžo į Paryžių ir po dvejų metų tapo profesoriumi. Paryžiuje ir Italijoje profesoriavo iki pat mirties; mirė 1274m. , keliaudamas į Liono bažnyčios susirinkimą. Paryžiuje ir Oksforde jo mokymas buvo pasmerktas. Tik praėjus penkiasdešimčiai metų po mirties, 1323m. ,Tomas Akvinietis paskelbtas šventuoju. Akvinietis...
Šį darbą sudaro 2858 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!