Nes abu turi reikalą su tuo, kas stebina.
Žodžio filosofija kilmė yra graikiška ir jo vertimas skambėtų kaip “išminties meilė”. Kokios išminties ir kokia meilė pabandysime išsiaiškint tolimesniame svarstyme.
Bet kokio mokslininko klausimas kas yra jo mokslas (fizika, matematika, medicina t.t.) niekada nebus klausimas, kuris jau atskleidžia patį aptariamą mokslą. Tai bus tik įvadinis klausimas į jo nagrinėjamą sritį. Tuo tarpu filosofo klausimas “Kas yra filosofija?” jau ir yra pati filosofija. Tai jau nebe įvadas į ją. Taigi jau pačiame pradiniame etape keldami klausimą apie filosofijos esmę pradedame filosfuoti ir tai kažkuria prasme galėtų būti ir atsakymas, nes papuolame į savotišką uždarą ratą. Panašiai atsitinka klausiant apie vištą ir kiaušinį. Kuris gi pirmas turėjo atsirasti pasaulyje? Savaime suprantama, kad nei vienas, nei kitas negalėjo būti pirmesnis. Taip ir į klausimą apie tai kas yra filosofija negalėsime atsakyti be abejonių. Nes filosofinio klausimo ir atsakymo esmė yra ta, kad atsakymas niekada nebūna pilnas ir išsamus. Visada lieka tam tikra abejonės galimybė ir netgi būtinybė.
Taigi neprotinga būtų tikėtis, kad šiame referate bus pateiktas pilnas ir išsamus filosofijos apibrėžimas, juolab kad vargu ar toks iš viso egzistuoja.
Pirmiausiai aiškiai matome, kad filosofinis klausimas peržengia materialaus pasaulio ribas. Jis remiasi į anapusybę. Materialus pasaulis remiasi vartojimo, tikslingumo, rezultatų kategorijomis, tuo tarpu filosofavimas taikant šias kategorijas iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip niekam nereikalingas užsiėmimas. Klausimą apie reikalingumą arba nereikalingumą atidedant į šalį aiškiai matosi, jog kuo labiau kasdienybė ir materializmas pasiglemžia žmogų tuo labiau filosofija įgyja keistenybės, netikrumo ir atsakomybės nereikalaujančio užsiėmimo pobūdį. Apsižvalgykim aplinkui ir pamatysim, kad “tie filosofai” iš tikrųjų truputėlį “kitokie”.
Filosofinio klausimo kėlimas yra tam tikras “žingsnis laukan” iš mus supančios kasdienybės. Savaime suprantama, kad tai nėra vienintelis būdas išsiveržti iš kasdienybės gniaužtų ir kiekvienas čia turi savo metodą. Kas skaito poeziją, kas medituoja, o kas galbūt šokinėja parašiutu. Bet kokiu atveju yra supurtomas pats...
Šį darbą sudaro 1595 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!