Rašiniai

Susvetimėjimas lietuvių literatūroje

9.8   (2 atsiliepimai)
Susvetimėjimas lietuvių literatūroje 1 puslapis
Susvetimėjimas lietuvių literatūroje 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Anot XX a. filosofo, poeto, Nobelio premijos laureato Josifo Brodskio kalbos, pasakytos Mičigano universiteto absolventams, pasaulis, į kurį įžengia žmogus, neturi geros reputacijos. Tai nėra miela vietelė pasisėdėti. Tačiau tai vienintelis pasaulis, kuris žinomas,- jam alternatyvų nėra. Todėl visiškai natūralu, kad atsiranda individų, kurie nepritampa prie sociumo nustatytų normų ir lieka nesuprasti. Ši problema yra nagrinėjama ir literatūroje. Ekspresionistas Francas Kafka vaizduoja žmogų, kuris tampa atstumtas pačių artimiausių, o prancūzų kilmės rašytojas, filosofas Alberas Kamiu kuria individą, kuris yra visiškai svetimas aplinkai.
Austrų rašytojas, prozininkas Francas Kafka savo novelėje ,,Metamorfozė” vaizduoja nelaimingą, pačių artimiausių žmonių atstumtą individą. Kūrinyje pasakojama apie Gregorą Zamzą – tarnautoją, kuris tam, kad išlaikytų šeimą, turėjo slopinti asmeninius interesus ir dirbti darbą, kurio nemėgsta ( autorius taip pat buvo nepatenkintas savo studijomis ir darbu, jis jautė, jog nepatinkanti veikla yra kliūtis, kuri trukdė skleistis jo talentui). Tačiau kūrinio protagonistas, supratęs skaudžią savo egzistenciją, virto ,,baisingu vabalu”. Pasak rusų rašytojo V. Nabokovo, simboliška, kad Zamza virsta būtent vabalu, nes šie turi neišvystytus sparnus. Tai būtų galima suvokti kaip jo dėl įsipareigojimo artimiesiems neatskleisto potencialo metaforą. Tokį pagrindinio veikėjo pasikeitimą pastebėję šeimos nariai pasirenka lengviausią kelią – Gregoras jiems tampa svetimas. Toks sūnus praranda šeimos nario vardą, jis tampa nebereikalingas, nes kenkia artimųjų gerovei. Nuolatinis uždaromų, užrakinamų durų motyvas dar labiau pabrėžia artimųjų susvetimėjimą. Sesers meilė pamažu virto į neapykantą, motinos – į baimę (tai akivaizdu epizode, kai pamačiusi Gregorą ji nualpsta), o tėvo anksčiau rodytas abejingumas – į fizinį smurtą (jis paleidžia Gregorui į nugarą obuolį, kuris ten įstringa, supūva ir tampa amžina žaizda). Vadinasi, tikrąją metamorfozę patiria ne Gregoras Zamza, o jo artimieji, kuriems sūnus tampa svetimas. Be to, ne atsitiktinai Kafka sukūrė tokį tėvo paveikslą – jo paties tėtis buvo valdingas ir tironiškas, smerkė sūnaus polinkį į literatūrą bei uždarą prigimtį. Prozininkas tėvo lūkesčių vis nepajėgė...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 751 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Rašiniai
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (751 ž.)
Peržiūrėti rašto darbą

Šis mokslo darbas pasitarnaus tau kaip puikus pavyzdys siekiant aukščiausio pažymio!

www.nemoku.lt Peržiūrėti darbą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Lietuvių literatūros autoriai

Lietuvių literatūros autoriai Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Lietuvių kalbos įskaitos kalbėjimo tema - "Emigracija"

Lietuvių kalbos įskaitos kalbėjimo tema - "Emigracija" Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Lietuvių liaudies dainos - referatas

Lietuvių liaudies dainos - referatas Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Lietuvių liaudies dainos

Lietuvių liaudies dainos Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Peržiūrėti darbą