Rašiniai

Kaltės ir atgailos tema lietuvių literatūroje (S. Nėris, A. Nyka-Niliūnas)

9.8   (3 atsiliepimai)
Kaltės ir atgailos tema lietuvių literatūroje (S. Nėris, A. Nyka-Niliūnas) 1 puslapis
Kaltės ir atgailos tema lietuvių literatūroje (S. Nėris, A. Nyka-Niliūnas) 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

XX a. pirmoji pusė buvo itin permaininga Lietuvos istorijoje. Išsivadavus iš carinės priespaudos Lietuva buvo nepriklausoma, tačiau truko gan neilgai ir nuo 1940 metų ją vėl purtė neramumai – antrasis pasaulinis karas ir okupacijos. Tai darė įtaką tuometinių rašytojų kūrybai. Štai į Salomėjos Nėries ir Alfonso Nykos-Niliūno poeziją šie įvykiai įnešė kaltės bei atgailos motyvus.
Salomėja Nėris yra XX a. pirmosios pusės neoromantizmo krypties rašytoja, lyrikė, kuri dėl savo naivumo ir patiklumo patyrė tragišką lemtį. Kaltės bei atgailos temos atsiskleidžia vėlyvojoje jos kūryboje, o ypač jos paskutiniame eilėraščių rinkinyje ,,Prie didelio kelio“. Šį eilėraščių rinkinį autorė rašė jau būdama prie mirties slenksčio ir jis turėjo būti lyg atgailavimas ir bandymas atpirkti savo klaidas. Autorė pasirinko taip rašyti, nes norėjo išreikšti savo kaltę ir atgailą už tai, kad sužavėta sovietinio režimo propagandos pasirinko koloboruoti su SSRS valdžia ir taip išdavė Lietuvą. Šiame rinkinyje lyrinis subjektas yra nusižeminęs, graužiamas kaltės ir kankinamas siaubingų savo veiksmų padarinių. Galima spręsti, kad rašytoja kurdama šį rinkinį irgi jautė tą patį. Eilėraščio kalbantysis nori atsiprašyti savo gimtinės ir jos žmonių, tačiau supranta, kad to, ką padarė, atitaisyti jau nebeįmanoma ir tai yra neatleistina, todėl net menkiausias atleidimas jam būtų tarsi didžiausia gelbstinti goda ir išganymas. Šis noras ir lyrinio subjekto kaltė stipriausiai prasiveržia eilėraštyje ,,Maironiui“: ,,Tik akmuo paduotas duonos vietoj, \bus man atpildas skurdus. Ir nenoriu sau geresnio nieko,\ tik prie žemės prisiglaust brangios,\ Būti tėviškės arimų slieku,\ mėlyna rugiagėle rugiuos.“ Taigi Salomėjos Nėries eilėraščių rinkinyje ,,Prie didelio kelio“ atsiskleidžia lyrinio subjekto...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 556 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
ODT failas (.odt)
Apimtis
2 psl., (556 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (556 ž.)
  • ODT failas 21 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt