Kalbėjimai

Pranešimas apie dirbtines kalbas

10   (1 atsiliepimai)
Pranešimas apie dirbtines kalbas 1 puslapis
Pranešimas apie dirbtines kalbas 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Šio pranešimo pagrindinis tikslas – plačiau aptarti ir supažindinti jus su dirbtinių kalbų atsiradimo priežastimis, jų susikūrimo istorija, o taip pat tų kalbų vartojimą mūsų laikais.
Dirbtinė kalba buvo sukurta tam tikslui, kad ją galėtų vartoti tam tikri žmonių sluoksniai arba visa žmonija. Nuo pat senų laikų žmonės siekė rasti bendra kalbą, kuria būtų galima susikalbėti atsidūrus bet kuriame pasaulio krašte. Kita vertus dirbtinė kalba naudinga ir kaip žmones vienijanti priemonė, todėl šiame pristatyme dirbtinės kalbos bus nagrinėjamos būtent šiuo aspektu.
Dirbtinėmis kalbomis vadinamos kalbos, kurių žodynas ir gramatika yra specialiai sukurti vieno ar kelių žmonių, o ne natūraliai susiformavę istorijos eigoje. Kai kurios dirbtinės kalbos sukurtos tam, kad jomis naudotųsi žmonės tarpusavio bendravimui (tarptautinės pagalbinės kalbos), kitos – iš meninių paskatų (pvz., kino filmų herojams), slaptam bendravimui, filosofiniams ar loginiams eksperimentams. Savo nuožiūra dirbtines kalbas skirstau į tris grupes: praktines, specifines ir menines.
Tačiau dabar norėčiau pristatyti keletą populiarių dirbtinių kalbų. Pirmoji iš jų būtų volapiukas. Tai -dirbtinė kalba, 1879–1880 m. katalikų kunigo Johann Martin Schleyer sukurta Badene, Vokietijoje. Tuo metu volapiuką mokėjo apie 200 tūkst. žmonių, daugiausia Europoje ir Amerikoje. XX a. pradžioje volapiuką išstūmė paprastesnė ir lengviau išmokstama esperanto kalba. Tačiau volapiukininkai dar ištisą dešimtmetį kūrė įvairius dirbtinės kalbos projektus volapiuko arba lotynų kalbos pagrindu. Šis volapiuko kalbos pasisekimas įrodė, kad dirbtinė kalba, kaip ir natūrali, gali sėkmingai funkcionuoti įvairiose visuomenės veiklos sferose. Šia kalba laisvai kalba nuo 100 tūkst. iki 2 milijonų žmonių. Tokia, dirbtinė kalba buvo itin propaguojama Sovietų Sąjungoje kaip tinkamiausia kalba vienyti žmones, siekiančius socialistinės idėjos įgyvendinimo. Tačiau SSRS suirus, žlugo ir tarptautinės kalbos idėja.
Dar atskirai reikėtų aptarti kitą kalbų grupę – specifines, kur raides ir žodžius keičia simboliai, gestai ar skaičiai. Viena iš jų būtų puikiai žinoma Morzės abėcėlė. Ji...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 580 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (580 ž.)
Darbo duomenys
  • Kalbų studijų kalbėjimas
  • 2 psl., (580 ž.)
  • Word failas 16 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį kalbėjimą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt