Referatai

Baltų kalbos ir lietuvių kalba tarp jų

9.4   (2 atsiliepimai)
Baltų kalbos ir lietuvių kalba tarp jų 1 puslapis
Baltų kalbos ir lietuvių kalba tarp jų 2 puslapis
Baltų kalbos ir lietuvių kalba tarp jų 3 puslapis
Baltų kalbos ir lietuvių kalba tarp jų 4 puslapis
Baltų kalbos ir lietuvių kalba tarp jų 5 puslapis
Baltų kalbos ir lietuvių kalba tarp jų 6 puslapis
Baltų kalbos ir lietuvių kalba tarp jų 7 puslapis
Baltų kalbos ir lietuvių kalba tarp jų 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

2) periferinių (pakraščiuose esančių) tarmių arealą – periferinį baltų prokalbės arealą.
Pastarasis buvo linkęs išlaikyti daugiau archajiškumo nei centrinis baltų prokalbės arealas, tačiau tą periferinio archajiškumo tendenciją įvairiais būdais modifikavo adstratiniai (kaimyniniai) bei substratiniai baltų tarmių santykiai su nebaltų tarmėmis, kitaip sakant, periferinių baltų prokalbės tarmių archajiškumo laipsnis buvo gražu ne vienodas. Baltų prokalbė irimas, prasidėjęs apie 500 m. per. m. e. (vadinasi, gerokai anksčiau už slavų prokalbės irimą), yra ne kas kita, kaip jos periferinių tarmių diferenciacijos didėjimas, t.y. tų tarmių nutolimas nuo centrinio baltų prokalbės arealo tarmių, kurios ir po 500 m. per. m. e. dar ilgokai liko gana vienodos (mažiau diferencijuotos už periferinio arealo tarmes). Viena iš tokių periferinių baltų prokalbės tarmių, tuomet (apie 500 m. per. m. e.) atskilusių nuo centrinių baltų prokalbės tarmių, yra mums gana gerai žinoma, tai – vadinamųjų vakarų baltų tarmė (šnektos) – prūsų (bei jotvingių) kalba; kuršių kalba buvo, matyt, irgi periferinio (ne centrinio!) tipo baltų prokalbės tarmė. Apie kitas baltų periferines tarmes, taip pat apie didesnę daugumą centrinių tarmių mažai ką težinome (jos nepaliko savo raštų!). Už periferinį baltų prokalbės tarmių arealą kur kas vėliau suskilo (ėmė labiau tarmiškai diferencijuotis) centrinis jos tarmių arealas, - šitai įvyko tik apie V – VII m. e. a. Tuomet išriedėjo, be kitų, ir mums žinomos vadinamosios rytų baltų kalbos – lietuvių, latvių (latgalių), sėlių, žemgalių. Pastarosios trys kalbos (latgalių, sėlių, žemgalių) arba tarmių grupės dėl jomis kalbančiųjų (ypač latgalių) tam tikros migracijos pasistūmė į tuometinio (V – VII m. e. a.)baltų tarmių arealo periferiją; čia tos trys kalbos (tarmių grupės), sueidamos įglaudžius kontaktus (adstratinius bei substratinius) su finų tarmėmis, ėmė lingvistiškai gana greit nutolti nuo centrinio baltų tarmių arealo – jo vakarinės dalies (dab. Rytų Lietuva ir dab. Vakarų Baltarusija), kurioje V – VII a. susiformavo lietuvių tarmių grupė, t.y. lietuvių kalba.
Vakarų baltų kalbos
Iš...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2046 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (2046 ž.)
Darbo duomenys
  • Kalbų studijų referatas
  • 8 psl., (2046 ž.)
  • Word failas 66 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt