Šperos

Kalbotyros teorija

10   (1 atsiliepimai)
Kalbotyros teorija 1 puslapis
Kalbotyros teorija 2 puslapis
Kalbotyros teorija 3 puslapis
Kalbotyros teorija 4 puslapis
Kalbotyros teorija 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

6.kalbot.vidinės logikos kalbos nustatymas. Mokslininkai siekė nustatyti kalbotyros objektą ir jos esmę, apibrėžti lingvistinius vienetus. Tikslas:žinių apie kalbą sisteminimas ir vaidmens dabartinėje kalbot.nustatymas.
Civilizacija atsiranda su visuomenės kalba. Kalba-proto išreiškimo forma. Religija aiškino įvairius reiškinius, įskaitant kalbą. Žemės civilizacija visų pirma atsirado Rytuose, dėl to ir domėjimasis kalba atsirado butent ten. Biblija atspindi vienas iš seniausių visatos žinių. Biblijoje kalbos kilmė aiškinama monogenezės teorijos pagalba, Dievo ir žmogaus sukurta kalba. Pirmieji duomenys apie hetitus rasti Biblijoje. Biblija-lyginamosios kalbotyros priemonė, nes išversta į daugelį kalbų.
Kalb.sen.Egipte. Kalbos problemos iš Herodoto (5a pr.m.e.), frigų kalba kalba pasaulyje.
Kinija. Kinai išrado popierių, išgarsėjo savo filosofais. Ypatingas hieroglifinis raštas. Pradžioje buvo piktogramos. 8a.pr. m.e. rašybos reforma. Rašybos standartizavimas, vienodų hieroglifų skirtingos rašybos pašalinimas. Kinų rašybos pranašumai: morfemos-homonimai turi skirtingus hieroglifus. Rašyba yra sudėtinga, be to neatspindi šnekamosios kalbos. Žymiausias filosofas-Konfucijus. “Erja” pirmas kinų hieroglifų sąmatas, tai buvo enciklopedinis ir ortografinis žodynas. Kinai sėkmingai tyrinėjo ir aprašinėjo kalbos reiškinius.
Indų gramatikos mokykla. Talentingi gramatika. Tikslus kalbos faktų aprašymas. Gyventojai skirstomi į kastas. Aukščiausių kastų kalba buvo pripazinta teisinga. Vienas iš indų gramatininkų tikslų buvo kastų kalbą grynumo išsaugojimui. Jau vedų tekstuose svarstomi kalbos klausimais. Paninis (4a.pr.m.e.) išgarsėjo parašyta gramatika. Sanskritas klestėjo indų kultūroje. Savo apibrėžimus jis pateikia formulių pavidalu. Paninio gramatikoj 4000 apibrėžimų. Vartojo nulinę morfemos sąvoką. Apibrėžė garsų kitimo vaidmenį ir laipsnius. Kiti gramatininkai plėtojo Paninio idėjas. Indų moklininkų tyrinėjimai leido įžvelgti funkcinių elementų svarbą.Skyrė daug dėmėsio kalbos vienetų priklausomybės santykiams apibrėžti. Indų gramatikos darbuose tiklsūs yra žodžio ir skiemens kiekybinių santykių apibrėžimai, sėkmingai aprašinėjo fonetiką. Didelį demesį skyrė artikuliacijai. Indai buvo geri leksikografai, prasčiau sekėsi etimologija, nesuvokė kalbos kitimo dėsnių. Sanskritas ir indų gramatikos teorijos tradicijos turėjo įtakos kalbotyros atsiradimui.
Išvados:žmonių domėjimasis kalba ir kalbos problemomis atsirado senų senovėje. Žemės civilizacija pirmiausiai atsirado Rytuose. Kalbos mokslo pradžios reikia ieškoti se.Egipte, Kinijoje, Indijoje, Vakarų Azijoje. Rytų mokslinikai daug pasiekė,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3429 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (3429 ž.)
Darbo duomenys
  • Kalbų studijų špera
  • 5 psl., (3429 ž.)
  • Word failas 83 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt