6.kalbot.vidinės logikos kalbos nustatymas. Mokslininkai siekė nustatyti kalbotyros objektą ir jos esmę, apibrėžti lingvistinius vienetus. Tikslas:žinių apie kalbą sisteminimas ir vaidmens dabartinėje kalbot.nustatymas.
Civilizacija atsiranda su visuomenės kalba. Kalba-proto išreiškimo forma. Religija aiškino įvairius reiškinius, įskaitant kalbą. Žemės civilizacija visų pirma atsirado Rytuose, dėl to ir domėjimasis kalba atsirado butent ten. Biblija atspindi vienas iš seniausių visatos žinių. Biblijoje kalbos kilmė aiškinama monogenezės teorijos pagalba, Dievo ir žmogaus sukurta kalba. Pirmieji duomenys apie hetitus rasti Biblijoje. Biblija-lyginamosios kalbotyros priemonė, nes išversta į daugelį kalbų.
Kalb.sen.Egipte. Kalbos problemos iš Herodoto (5a pr.m.e.), frigų kalba kalba pasaulyje.
Kinija. Kinai išrado popierių, išgarsėjo savo filosofais. Ypatingas hieroglifinis raštas. Pradžioje buvo piktogramos. 8a.pr. m.e. rašybos reforma. Rašybos standartizavimas, vienodų hieroglifų skirtingos rašybos pašalinimas. Kinų rašybos pranašumai: morfemos-homonimai turi skirtingus hieroglifus. Rašyba yra sudėtinga, be to neatspindi šnekamosios kalbos. Žymiausias filosofas-Konfucijus. “Erja” pirmas kinų hieroglifų sąmatas, tai buvo enciklopedinis ir ortografinis žodynas. Kinai sėkmingai tyrinėjo ir aprašinėjo kalbos reiškinius.
Indų gramatikos mokykla. Talentingi gramatika. Tikslus kalbos faktų aprašymas. Gyventojai skirstomi į kastas. Aukščiausių kastų kalba buvo pripazinta teisinga. Vienas iš indų gramatininkų tikslų buvo kastų kalbą grynumo išsaugojimui. Jau vedų tekstuose svarstomi kalbos klausimais. Paninis (4a.pr.m.e.) išgarsėjo parašyta gramatika. Sanskritas klestėjo indų kultūroje. Savo apibrėžimus jis pateikia formulių pavidalu. Paninio gramatikoj 4000 apibrėžimų. Vartojo nulinę morfemos sąvoką. Apibrėžė garsų kitimo vaidmenį ir laipsnius. Kiti gramatininkai plėtojo Paninio idėjas. Indų moklininkų tyrinėjimai leido įžvelgti funkcinių elementų svarbą.Skyrė daug dėmėsio kalbos vienetų priklausomybės santykiams apibrėžti. Indų gramatikos darbuose tiklsūs yra žodžio ir skiemens kiekybinių santykių apibrėžimai, sėkmingai aprašinėjo fonetiką. Didelį demesį skyrė artikuliacijai. Indai buvo geri leksikografai, prasčiau sekėsi etimologija, nesuvokė kalbos kitimo dėsnių. Sanskritas ir indų gramatikos teorijos tradicijos turėjo įtakos kalbotyros atsiradimui.
Išvados:žmonių domėjimasis kalba ir kalbos problemomis atsirado senų senovėje. Žemės civilizacija pirmiausiai atsirado Rytuose. Kalbos mokslo pradžios reikia ieškoti se.Egipte, Kinijoje, Indijoje, Vakarų Azijoje. Rytų mokslinikai daug pasiekė,...
Šį darbą sudaro 3429 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!