Referatai

Tipologinė kalbų klasifikacija

9.2   (2 atsiliepimai)
Tipologinė kalbų klasifikacija 1 puslapis
Tipologinė kalbų klasifikacija 2 puslapis
Tipologinė kalbų klasifikacija 3 puslapis
Tipologinė kalbų klasifikacija 4 puslapis
Tipologinė kalbų klasifikacija 5 puslapis
Tipologinė kalbų klasifikacija 6 puslapis
Tipologinė kalbų klasifikacija 7 puslapis
Tipologinė kalbų klasifikacija 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Tipologinė klasifikacija visai kitokio pobūdžio nei ginealoginė. Ji remiasi ne kalbų giminyste, bet kalbų struktūros panašumu. Panašių bruožų gali turėti ne tik giminiškos, iš vienos bendros prokalbės kilusios, bet ir jokiais giminystės santykiais nesusijusios kalbos (pvz., lietuvių ir estų, anglų ir kinų ir pan.).
Seniau tokia klasifikacija buvo vadinama morfologine, nes, skirstant kalbas pagal struktūras, daugiausiai buvo žiūrima tiktai morfologinio reiškinių panašumo. Tačiau mūsų laikais atsižvelgiama į visų kalbos lygmenų (fonologijos, morfologijos, sintaksės, leksikos) struktūros panašumus, todėl tokia klasifikacija vadinama tipologine.
Pirmieji mėginimai klasifikuoti kalbas pagal jų morfologinę struktūrą pasirodė XIX a. pradžioje ir susiję su vokiečių filologo-romantiko Frydricho Šlėgelio vardu. Jis savo 1808m. išspausdintoje knygoje apie indų kalbą ir išmintį („Über die Sprache und Weisheit der Indier“) visas kalbas suskirstė į du tipus fleksinės ir afiksinės. Dešimčia metų vėliau jo brolis Augustas Šlėgelis praplėtė šitokią klasifikaciją, išskirdamas dar trečią tipą – amorfines kalbas (t.y. tokias kalbas, kuriose žodžiai nekaitaliojami) be to, fleksines kalbas suskaidė į sintetines ir analitines. Netrukus šlėgelinę klasifikaciją patobulino žymus vokiečių lingvistas Vilhelmas Humboltas, kuris, pats būdamas susipažinęs su daugeliu įvairios struktūros kalbų sugebėjo esmingiau spręsti kalbų tipologijos problemas.
V. Humboltas visas pasaulio kalbas suskirstė į keturis pagrindinius tipus: a) fleksines, b) agliutinacines, c) izoliacines, arba šaknines, d) inkorporacines, arba polisintetines. Šitokios klasifikacijos, apskritai imant, laikomosi ir mūsų dienomis, nors atskirų lingvistų ji kartais dar detalizuojama ar modifikuojama.
a) Fleksinės kalbos
Kai kurių kalbų morfologinėje žodžio struktūroje didelis vaidmuo tenka fleksijai. Fleksija lyg pabaigia žodžio įvairovę, jo gramatines formas. Todėl fleksija yra esminis nuolatinis tokių kalbų morfologinės žodžio struktūros požymis. Kalbos, kurioms būdinga šis požymis, ir sudaro vieną morfologinį tipą – fleksinį. Fleksinės – yra tokios kalbos, kurioms būdingas fleksijos ir apskritai afiksų daugiareikšmiškumas. Šiam tipui priklauso indoeuropiečių ir semitų-chamitų kalbų šeimos. Iš indoeuropiečių kalbų ypač gausingą daugiareikšmę fleksiją arba galūnių sistemą, turi sanskritas, senoji graikų, lotynų, lietuvių, rusų kalbos (anglų,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1913 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1913 ž.)
Darbo duomenys
  • Kalbų studijų referatas
  • 8 psl., (1913 ž.)
  • Word failas 69 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Genealoginė pasaulio kalbų klasifikacija

Genealoginė pasaulio kalbų klasifikacija Kalbų studijos
Peržiūrėti darbą

Vakarų germanų istorija ir jų kalbų raida. Vokiečių kalba

Vakarų germanų istorija ir jų kalbų raida. Vokiečių kalba Kalbų studijos
Peržiūrėti darbą

Indoeuropiečių kalbų šeima (2)

Indoeuropiečių kalbų šeima (2) Kalbų studijos
Peržiūrėti darbą

Finų kalbos. Finų kalbų santykis su baltų kalbomis

Finų kalbos. Finų kalbų santykis su baltų kalbomis Kalbų studijos
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.