Referatai

Indoeuropiečių kalbų šeima

10   (1 atsiliepimai)
Indoeuropiečių kalbų šeima 1 puslapis
Indoeuropiečių kalbų šeima 2 puslapis
Indoeuropiečių kalbų šeima 3 puslapis
Indoeuropiečių kalbų šeima 4 puslapis
Indoeuropiečių kalbų šeima 5 puslapis
Indoeuropiečių kalbų šeima 6 puslapis
Indoeuropiečių kalbų šeima 7 puslapis
Indoeuropiečių kalbų šeima 8 puslapis
Indoeuropiečių kalbų šeima 9 puslapis
Indoeuropiečių kalbų šeima 10 puslapis
Indoeuropiečių kalbų šeima 11 puslapis
Indoeuropiečių kalbų šeima 12 puslapis
Indoeuropiečių kalbų šeima 13 puslapis
Indoeuropiečių kalbų šeima 14 puslapis
Indoeuropiečių kalbų šeima 15 puslapis
Indoeuropiečių kalbų šeima 16 puslapis
Indoeuropiečių kalbų šeima 17 puslapis
Indoeuropiečių kalbų šeima 18 puslapis
Indoeuropiečių kalbų šeima 19 puslapis
Indoeuropiečių kalbų šeima 20 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Tradiciškai, bet tiksliai galime pasakyti, kad kalba – tai svarbiausia mūsų bendravimo priemonė, be jos būtų neįmanoma įsivaizduoti visuomenės, jos pažangos, kultūros. Ji gyvuoja jau tūkstančius metų, galima sakyti, nuo tada, kai žemėje atsirado pirmasis žmogus. Būtent per ją jau nuo senų senovės iki pat dabar savo jausmus, išgyvenimus, mintis, planus, idėjas reiškia milijardai žmonių. Tik šio didžiausio žmonių turto dėka, mes gyvename išvystytame pasaulyje.
O kadangi jis yra toks didelis ir jame gyvena nesuskaičiuojamai daug išsibarsčiusių įvairių tautų ir tautelių, natūralu, kad kalbų skaičius taip pat yra nemažas. Yra manoma, kad šiuo metu jų gali būti apie 6000. Kiekviena iš jų skirtinga savo kilme, šeima, raida ar vartojančių kalbą žmonių skaičiumi.
Taigi šio darbo tikslas - apžvelgti gausiausią kalbų šeimą sudarančias indoeuropiečių kalbas. Kiekvieną jų apibūdinsime ir pateiksime svarbiausius faktus.
gyventojų. Visos kalbos yra kilusios iš vienos, dar kitaip vadinamos indoeuropiečių prokalbės. Manoma, kad ji galėjusi egzistuoti prieš 6 – 7 tūkstančius metų, o gal net ir anksčiau. Indoeuropiečių protautės tėvynė manoma, kad galėjo būti Dnepro baseino stepėse ar kitose Europos vietose. Tuometinės pirmykštės tautos kalbėjo viena kalba, tačiau bėgant laikui gentiniai dialektai suskilo į tarmes iš kurių vėliau išsirutuliojo visos indoeuropiečių kalbos. Taip atsitiko dėl indoeuropiečių kraustymosi į tolimesnius kraštus. Taip pasiekdami vis naujesnes žemes, jose apsigyvendami indoeuropiečiai patys to nesuvokdami plėtė jų kalbos vartojimo teritoriją. Tarmės bei kalbos naujose žemėse skaldėsi arba jungėsi, sukurdamos kalbas vartojamas šiuolaikinėje visuomenėje. Taigi dabar indoeuropiečių kalbų šeimą sudaro 11 šakų: a) baltų, b) slavų, c) germanų, d) italikų ir romanų, e) keltų, f) graikų, g) albanų, h) armėnų, i) indų – iranėnų j) anatolų, k) tocharų.
Indoeuropiečių kalbų raida nuo jų prokalbės iki mūsų laikų buvo labai sudėtinga. Vienos iš tų kalbų plėtojosi sparčiau , o kitos dėl susidariusių istorinių aplinkybių vystėsi lėčiau ir dėl to labiau išlaikė prokalbės bruožus. Iš visų dabartinių gyvųjų indoeuropiečių...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 7045 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
23 psl., (7045 ž.)
Darbo duomenys
  • Kalbų studijų referatas
  • 23 psl., (7045 ž.)
  • Word failas 170 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt