Referatai

Juozas Balčikonis - leksikografas

10   (1 atsiliepimai)
Juozas Balčikonis - leksikografas 1 puslapis
Juozas Balčikonis - leksikografas 2 puslapis
Juozas Balčikonis - leksikografas 3 puslapis
Juozas Balčikonis - leksikografas 4 puslapis
Juozas Balčikonis - leksikografas 5 puslapis
Juozas Balčikonis - leksikografas 6 puslapis
Juozas Balčikonis - leksikografas 7 puslapis
Juozas Balčikonis - leksikografas 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Žymus lietuvių kalbininkas – mokslininkas, pedagogas, vertėjas – Juozas Balčikonis gimė 1885m. kovo 25d. Ėriškiuose (Panevežio r.). Skaityti Juozas išmoko namie. Ir pirmasis mokslas slaptoje kaimo mokykloje nekiek padidino jo išsilavinimą. 1895 m. Balčikonis pradėjo, lankyti Ramygalos pradinę mokyklą. Baigęs mokyklą, laikė egzaminus Panevėžyje. Juos išlaikęs įstojo į Panevežio realinę gimnaziją. 1905 m. jo brandos atestate daugiausia ketvertų.
Mokykla ir aplinka suformavo svarbiausius jo charakterio bruožus: nepaprastą atsidavimą darbui, atkaklų savo pažiūrų gyvenimą, pažangų požiūrį į nacionalinius ir socialinius reiškinius. Mokykloje jis įsisamonino, kad svarbiausia gyvenimo jėga yra liaudis. Šios idėjos ryškios ir jo pirmuosiuose rašiniuose bei korespondencijose laikraščiams. Pirmoji jo korespondencija, paskelbta 1906m. „Lietuvos ūkininke“ Švyturėlio slapyvardžiu. Anksti pajutęs lietuviškos lektūros trūkumą, dar mokykloje Balčikonis imasi vertimų. 1906 m. išverčia keturis Levo Tolstojaus apsakymėlius.
Vėliau Balčikonis įstojo į Peterburgo universitetą. Nuo 1908 m. tapo folologijos fakulteto studentu. Universitete parašo ir pirmuosius savo kalbotyros straipsnius – Kazimiero Jauniaus nekrologus (Lietuvos ūkininkas“ ir „Viltis“). Šie straipsniai pasirašyti pavarde, bus atkreipę visuomenės ir spaudos dėmesį į Balčikonį kaip į kalbininką. Taip pat jis buvo aktyvus tautosakos rinkėjas bei tyrinėtojas. Lietuvos kalbos ir literatūros instituto Tautosakos rankraštyne yra didelis pluoštas 1910-1913 m. Balčikonio užrašytos Panevežio ir Ramygalos apylinkių tautosakos.
1930 m. gruodžio 1d. Balčikonis paskiriamas Lietuvių kalbos žodyno redagavimui. 1941 m. išeina didžiojo akademinio Lietuvių kalbos žodyno I tomas.
Balčikonio nuopelnai lietuvių leksikografijai yra labai dideli. Galima sakyti, jis sukūrė ištisą lietuvių leksikografijos mokslą, išugdė kelias žodyninikų kartas, buvo didžiausio XX a. Lietuvių kalbininkų veikalo – akademinio lietuvių kalbos žodyno – pradininkas, darbo organizatorius ir redaktorius.
Istorija
Žodžius rinkti Balčikonis pradėjo dar studijuodamas Peterburgo universitete ir tą darbą dirbo visą gyvenimą.
Po Pirmojo pasaulinio karo grįžę į Lietuvą tautiečiai, ypač kalbininkai, skaudžiai jautė tinkamo plataus lietuvių kalbos žodyno trūkumą. Klausimas pradėtas kelti ir spaudoje ( staipsnyje „Daugiau žodyno rinkėjų“ (laikraštyje „Vairas“, 1933m.)). Visų akys krypo į Būgą, bet šis vis...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1666 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1666 ž.)
Darbo duomenys
  • Kalbų studijų referatas
  • 8 psl., (1666 ž.)
  • Word failas 61 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt