Per daugelį amžių kito visuomenės požiūris į kurčiuosius. Jis formavosi priklausomai nuo to, kokios buvo tos valstybės ekonominės, politinės sąlygos, nuo esamų įsitikinimų ir papročių, filosofinių ir mokslinių požiūrių, religijos, taip pat kitų kultūros elemenų.
Tolimoje senovėje žmonija visiškai nesirūpino kurčiųjų likimu. Netirtos kurtumo atsiradimo priežastys, neieškota būdų jam užkirsti kelią. Iš senovės valstybių tik Egipte ir Persijoje, kur kurčnebylumas buvo laikytas Dievo dovana, elgesys su kurčiaisiais buvo jiems palankus. Kitaip buvo Graikijoje, kur kurčiuosius kaip mažai naudingus žudydavo. Laisvi kurtieji Romoje turėjo kai kurias piliečio teises, o kurtiesiems belaisviams jos nebuvo suteikiamos. Kurčiųjų problemą nagrinėjo ir kai kurie filosofai: Hipokratas, Aristotelis, Platonas, Seneka. Jų veikaluose pastebimas priešiškumas kurtiesiems.
Šiandien pasaulyje kurčiųjų niekas nežudo, jie yra savo šalių piliečiai ir savo valstybėms reikalingi. Nors Lietuvoje kurčiųjų padėtis dar nėra ideali, tačiau pažanga pastebėta. Šia negalia domimasi, tiriama, taip pat bendradarbiaujama su Pasaulio kurčiųjų federacija, dalinamasi patirtimi. Kurtumas - tai nėra vien tik šeimų problema, bet ir visuomenės. Pastaroji jau nebe taip kreivai žiūri į kurčiuosius negu anksčiau, priima kaip normalius žmones su negalia, kurie taip pat mąsto, turi jausmus, gali mokytis, dirbti, sukurti šeimą. Gestų kalba yra pripažinta kurčiųjų gimtąja kalba. Jos yra mokoma specialiose ugdymo įstaigose, kurių Lietuvoje ne taip jau mažai. Atsirado gestų kalbos vertėjai. Didelė dalis kurčiųjų turi vidurinį išsilavinimą, o keli – ir aukštąjį. Padėtis po truputį gerėja ir gerės, jeigu mes būsime tolerantiški, supratingi, nes tokia nelaimė gali ištikti kiekvieną.
Gestų kalba nebūtų atsiradusi, jeigu nebūtų kurčiųjų. Todėl negalima pasakoti apie gestų kalbą ignoruojant jos atsiradimo priežastis – patį kurtumą. Šiame referate papasakosiu, kas yra kurtumas, kaip, kodėl jis atsiranda, kokių rūšių būna. Apžvelgsiu kurčiųjų vaikų ir suaugusiųjų sunkumus, kuo šie žmonės skiriasi nuo girdinčiųjų. Pateiksiu keletą patarimų, kaip reikia kalbėti su kurčiuoju. O taip pat, papasakosiu apie pačią gestų kalbą, jos atsiradimą, rūšis ir kitas ypatybes.
Klausa yra...
Šį darbą sudaro 4155 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!