Referatai

Kalba ir kalbėjimas

9.4   (2 atsiliepimai)
Kalba ir kalbėjimas 1 puslapis
Kalba ir kalbėjimas 2 puslapis
Kalba ir kalbėjimas 3 puslapis
Kalba ir kalbėjimas 4 puslapis
Kalba ir kalbėjimas 5 puslapis
Kalba ir kalbėjimas 6 puslapis
Kalba ir kalbėjimas 7 puslapis
Kalba ir kalbėjimas 8 puslapis
Kalba ir kalbėjimas 9 puslapis
Kalba ir kalbėjimas 10 puslapis
Kalba ir kalbėjimas 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kalba – neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis. Tai žmogaus dovana, kurios pagalba galime reikšti savo mintis, jausmus. Jokie ženklai, gestai, mimikos negali pasakyti tiek daug, kiek gali žodžiai. Aiškiausiai mūsų mąstymo galią rodo kalba – ištarti, parašyti ar gestais parodyti žodžiai ir būdai, kaip mes juos deriname mąstydami ir bendraudami. Žmonės nuo seno didžiuodamiesi skelbia, kad kalba juos iškelia virš visų kitų gyvūnų. Naomas Chomsky (1972) teigia, kad „ Tyrinėdami žmonių kalbą, mes priartėjame prie to, ką būtų galima pavadinti „žmogaus esme“, prie tų proto savybių, kurios, kiek musm žinoma, yra žmogaus savitumas“. Pasak kognityvinio mokslo atstovo Steveno Pinkerio (1990), „kalba yra brangakmenis pažinimo karūnoje“.
Tikslas : pristatyti ir parodyti, jog kalba yra neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis.
- pristatyti nežodiniu bendravimu išreiškiamą kalbą.
Kalba – mūsų sakomi, rašomi ar gestais reiškiami žodžiai ir jų derinimas perteikiant prasmę. Kalba yra pagrindinis bendravimo ir tarpusavio susižinojimo įrankis, ji yra ir svarbiausia minčių reiškimo priemonė. Apskritai nėra tokios žmogaus gyvenimo ir veiklos srities, kur nebūtų reikalinga kalba. Todėl labai gražiai vienas vokiečių kalbininkas (H. Eggers) kalbą yra palyginęs su „kasdiene duona ir oru“, be kurių neįmanoma gyventi.
Kai kalbame, mūsų smegenys ir balso aparatas sukuria oro slėgio bangas, kurias nusiunčiame link kito ausies būgnelio, kad jį suvirpintume – taip įgyjame galimybę perkelti mintis iš savo smegenų į kitas. Pinkeris (1998) pastebi, kad kartais prasėdime ištisas valandas „klausydamiesi kitų žmonių iškvepiant keliamo triukšmo, kadangi šiuose švilpesiuose ir cypsėjimuose glūdi informacija“. Ir visų šių juokingų garsų, sukurtų galvose ir pasiunčiamų oro slėgio bangomis, dėka, prideda Bernanas Guerinas (2003), mes patraukiame žmonių dėmesį, priverčiame juos kažką atlikti, palaikome santykius.
Kai žmogaus kalbos aparatas ištobulino gebėjimą išreikšti balsius, padidėjo galimybė susikalbėti, ir žmonių giminė padarė didžiulį šuolį pirmyn. Sakytinė, rašytinė arba gestų kalba leidžia žmonėms ne vien bendrauti, bet ir perduoti civilizacijos sukauptas žinias kitoms kartoms. Beždžionės daugiausia gali žinoti tai, ką mato....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2453 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • Įvadas 3
 • 1. kalba 4
 • 1.1. Kalbos raida 4
 • 1.2. Kalba veikia mąstymą 5
 • 1.3. Kaip išmokstame kalbos 6
 • 2. gyvūnų kalba 8
 • 2.1. Žmogbeždžionės 8
 • 3. Nežodinis bendravimas 10
 • Išvados 11
 • Literatūros sąrašas 12

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (2453 ž.)
Darbo duomenys
 • Kalbų studijų referatas
 • 12 psl., (2453 ž.)
 • Word failas 97 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt