Konspektai

Lotynų kalba ir jos istorija

10   (3 atsiliepimai)
Lotynų kalba ir jos istorija 1 puslapis
Lotynų kalba ir jos istorija 2 puslapis
Lotynų kalba ir jos istorija 3 puslapis
Lotynų kalba ir jos istorija 4 puslapis
Lotynų kalba ir jos istorija 5 puslapis
Lotynų kalba ir jos istorija 6 puslapis
Lotynų kalba ir jos istorija 7 puslapis
Lotynų kalba ir jos istorija 8 puslapis
Lotynų kalba ir jos istorija 9 puslapis
Lotynų kalba ir jos istorija 10 puslapis
Lotynų kalba ir jos istorija 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Lotynų kalba (lingua Latĩna) I tūkstantmečio pr. Kr. Pradžioje kalbėjo lotynai (Latīnī), vidurinės Italijos srities, Vadinamos Lacijumi, gyventojai. Į šiaurės rytus nuo Lacijaus driekėsi etruskų žemės - senos ir aukštos kultūros kraštas, turėjęs didelės įtakos visos Italijos, ypač Romos miesto, kultūros raidai. Pietinėje Italijoje ir Sicilijoje buvo graikų kolonijos, vadinamos „Didžiąja Graikija‘‘ (Graecia Magna), dariusius poveikį lotynų kultūrai ir kalbai. IV a. pr. Kr. Prasideda romėnų ekspansija Apeninų pusiasalyje. Visą Apeninų pusiasalį Roma nukariauja III a.pr. Kr. pirmojoje pusėje. Lotynų kalba, asimiliuodama kitas kalbas bei tarmes, pasidaro romėnų valstybine kalba. Nukariautuose kraštuose lotynų kalba buvo įvedama kaip administracijos ir teismo kalba. Per Romos kareivius, pirklius ir valdininkus lotynų šnekamoji kalba pasiekė vietinę liaudį ir tapo viena efektyviausių priemonių nukariautoms teritorijoms romanizuoti. Beveik per 500 metų, iki Romos imperijos žlugimo (476m.), ir germanai patiria nemažą lotynų kalbos įtaką. Mūsų eros pradžioje lotynų kalba, nustelbdama vietines Romos imperijos provincijų kalbas įsigali Galijoje (dabartinės Prancūzija, Belgija, Olandija, Liuksemburgas, dalis Vokietijos ir Austrijos, Šveicarija) , Pirėnų pusiasalyje (dabartinės Ispanija ir Portugalija), Dunojaus baseine (dabartinės Rumunija ir Moldavija) ir Šiaurės Afrikoje (dabartiniai Alžyras, Marokas, Tunisas). Šių šalių tautų kalboje atsirado lotynų kalbos elementų. Vakarinėse Romos imperijos pakraščiuose susidarė vadinamoji romaniškoji kalba (lingua Romana). Žlugus Romos imperijai, romaniškoji kalba kiekviename krašte pradeda savaimingai plėtotis. Nuo VII amžiaus ima susidaryti naujos kalbos, vadinamos romanų kalbomis (italų, ispanų, portugalų,prancūzų, rumunų, moldavų ir kt.). Paplitus lotynų kilmės kalboms (ispanų, portugalų, prancūzų) Amerikos žemyne, Pietų ir Centrinė Amerika imama vadinti Lotynų Amerika.
Seniausi lotynų raštijos paminklai yra įrašai: Prenesto sagties įrašas (VI a. pr. Kr.) , rastas Prenesto mieste (Manius me fecit Numerio); sakralinio įrašo (V a. pr. Kr.) liekanos ant „Juodojo akmens‘‘ (Lapis niger), rasto kasinėjant Romos forumą, ir Dveno molinio indo įrašas (IV a. pr. Kr.), rastas Romoje.
III a. pr Kr. pradeda kurtis tautinė romėnų literatūra ir literatūrinė lotynų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 5384 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (5384 ž.)
Darbo duomenys
  • Kalbų studijų konspektas
  • 11 psl., (5384 ž.)
  • Word failas 135 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt