Pristatymai

Latvių kalba ir jos charakteristika

10   (1 atsiliepimai)
Latvių kalba ir jos charakteristika 1 puslapis
Latvių kalba ir jos charakteristika 2 puslapis
Latvių kalba ir jos charakteristika 3 puslapis
Latvių kalba ir jos charakteristika 4 puslapis
Latvių kalba ir jos charakteristika 5 puslapis
Latvių kalba ir jos charakteristika 6 puslapis
Latvių kalba ir jos charakteristika 7 puslapis
Latvių kalba ir jos charakteristika 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Latvių kalba Dabartinė latvių kalba traktuotina kaip tam tikras bendras šiaurinis rytų baltų kalbos variantas, atsiradęs susiliejus gentinėms kalboms, kurios buvo išaugusios daugiausia ten, kur baltai stipriai maišėsi su finais, ypač lybiais. Dėl finų substratų tos gentinės baltų kalbos stipriai nutolo nuo pirmykščio baltų prototipo, gavo įvairių naujovių. Visa tai būdinga latvių kalbai. Dabar latvių kalbą vartoja apie 2 mln. žmonių. Svarbiausios latvių kalbos fonetinės ypatybės yra šios: ◊ ji turi rytų baltams būdingą dvibalsį ie (iš balt. *ei), pvz., la. dìevs „dievas“, pr. deiwis. ◊ skiria senovinius baltų ō ir ā, pirmąjį diftongizuoja, o antrąjį išlaikė sveiką, plg. uôsis „uosis“, puôds „puodas“ ir mãte „motina“, stât „stoti“. ◊ priebalsius š, ž, kaip ir visi kiti šiauriniai rytų baltai, latviai pavertė s, z, pvz., sirds „širdis“, sìens „šienas“, zìema „žiema“.
◊ minkštuosius k', g', pavertė c, dz, pvz., cept „kepti“, ticu „tikiu“, dzerve „gervė“ ◊ samplaikų *ti, *di priebalsius pavertė š, ž, pvz., gen sg. vãcieša „vokiečio“, briêža „briedžio“. Tokius pačius š, ž, latviai turi ir vietoj senesnių *si, *zi, pvz., šũt, „siūti“, kãšu „košiu“, gen, sg. eža „ežio“. ◊ mišrieji dvibalsiai an, en, un, in latvių kalboje paversti uo, ie, ū, ī, pvz., rùoka, „ranka“, zùoss „žąsis“, pìeci „penki“, cìest „kęsti“, lûks „lunkas“. ◊ latviai neilgina kirčiuotų trumpųjų balsių. Lietuviai kirčiuotus a, e (tarmėse ir u, i) yra pailginę, išskyrus tam tikrus atvejus. Taigi latviai išlaikė senesnę būklę (plg. la. rats – lie. rãtas, la. rets – lie. retas iš balt. *rătas, *rĕtas) ◊ vietoj baltų dviejų balsių *e ir *ē latvių kalboje atsirado keturi – platūs e, ē ir siauri e, ē, pvz., senāk, sekla, zeme, sēne ir kt.
● u kamieno būdvardžiai perėjo į a kamieną: (lie. skaidrùs, la. skaidrs; lie. skaidrì, la. skaidra) ● būtojo laiko (preterito) ē kamieno veiksmažodžiai perėjo į ā kamieną, pvz.: lie metėme, nešėme,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 964 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Skaidrės (.ppt)
Apimtis
8 psl., (964 ž.)
Darbo duomenys
  • Kalbų studijų pristatymas
  • 8 psl., (964 ž.)
  • Skaidrės 86 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį pristatymą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt