Referatai

XX amžiaus žymiausi kalbininkai

9.2   (3 atsiliepimai)
XX amžiaus žymiausi kalbininkai 1 puslapis
XX amžiaus žymiausi kalbininkai 2 puslapis
XX amžiaus žymiausi kalbininkai 3 puslapis
XX amžiaus žymiausi kalbininkai 4 puslapis
XX amžiaus žymiausi kalbininkai 5 puslapis
XX amžiaus žymiausi kalbininkai 6 puslapis
XX amžiaus žymiausi kalbininkai 7 puslapis
XX amžiaus žymiausi kalbininkai 8 puslapis
XX amžiaus žymiausi kalbininkai 9 puslapis
XX amžiaus žymiausi kalbininkai 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

 Žymiausi XXamžiaus lietuvių kalbininkai . Tiklslai: susipažinti su XXa. lietuvių kalbininkais ir jų padėtimi lietuvoje. Rašoma bus apie lietuvių kalbininkus jų nuopelnus lietuvių kalbai ir jų padėtį tuometinėje lietuvoje.
Lituanistikos , kaip apskritai mokslo , padėtis iš pradžių buvo baisi. Slėgė ne tik ekonominiai pokario sunkumai (maisto kortelės, nekūrenamos universiteto auditorijos…), fizinė ir dvasinė priespauda (areštai, žudynės, deportacija, visuotinis melas…), bet ypač tai , kad, pasitraukus į Vakarus žymiesiems kalbininkams , Lietuvoje kalboyros neliko. Tačiau laikraščiuose ir ano meto vadovų kalbose skambėjo vien šūkiai apie “dar neregėtą lituanistikos suklestėjimą”. Aukštųjų mokyklų dėstytojai buvo nuolat priversti kartoti studentams šią “tiesą”, plūsti “buržuazinius” kalbininkus , įrodinėti būsimiesiems lituanistams, kad prieš karą nebuvo rūpinamasi kietuvų kalba, nors visa toji propaganda prieštaravo sveikam prtui : pakako palyginti bet kokį 1918 ir 1939m. lietuvišką tekstą, kad matytum, kokia tada buvo padaryta pažanga. Protestuoti prieš melą esant totalitarinei valdymo sistemai atrodė beprasmiška. Vis dėlto protestų buvo, net studentų.
Lituanistams skaudu buvo matyti, kaip nuo pat pirmųjų pokario metų lietuvių kalba stumiama iš viešojo gyvenimo, kaip ji degraduoja, išsigimstama. Bet jos gelbėti-nevalia. Tuoj apšauks „nacionalistu“. Stalino „apaštalų“ akyse kiekvienas lituanistas, ypač nepartinis, atrodė jau ir „nacionalistas“. Ši etiketė buvo klijuojama be atodairos. „Nacionalizmo baubas“ lituanistikai pridarė bene daugiausia žalos.
Lituanistai pokario metais buvo orientuojami vien į mokslinį lietuvių kalbos tyrimą. Baisios kalbinės tikrovės jie turėjo „nematyti“. Bet ir mokslinį darbą dirbančius stropiai prižiūrėjo bolševizmo ideologai. Greit lituanistai savo kailiu gavo įsitikinti, kad bolševikams rūpėjo visai ne lietuvių kalbos mokslas, bet tik jo propaganda. „Rūpinimasis“ lituanistai iš pat pradžių reiškėsi vien nuolatiniu barimu už „nacionalizmą“ ir visokių priekabių ieškojimu. Reikėdavo išklausyti absurdiškiausių priekaištų. Vilniaus universiteto lietuvių kalbos katedrą nuo 1950 m. imta „valyti nuo nepageidaujamų elementų“. Siautėjo partorgai ir komsorgai. Iš katedros išgujo abu teorinės kalbinės disciplinas pajėgius skaityti J. Kruopą ir J. Senkų (kiti tebuvo kalbos praktikai, atėję iš...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 5500 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (5500 ž.)
Darbo duomenys
  • Kalbų studijų referatas
  • 10 psl., (5500 ž.)
  • Word failas 126 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt