Kalba visais laikais turėjo ypatingą reikšmę tautos gyvenime. Ją jau seniai yra pastebėję ir iškėlę mūsų tautos kultūros darbininkai. Antai XVI a. pabaigoje M. Daukša pabrėžė, kad kiekviena tauta turinti tris savus ir įgimtus dalykus: tėvų žemę, papročius ir kalbą. O gimtoji kalba išlaikanti ir ugdanti tautos bendrumą, santaiką ir brolišką meilę, ji esanti ir vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas. Kalba, galima sakyti, stebuklų stebuklas. Kaip teigia pranzūzų kalbininkas E. Benvenistas, tai nuostabiausias kūrinys. Juk naudojamasi labai ribotu garsų kiekiu (vidutiniškai 20-80), o jais (jų kombinacijomis, deriniais) galima išreikšti pačias sudėtingiausias mintis, norą, valią bei jausmus.
Kiekviena šių dienų kalba yra nuėjusi ilgą istorijos kelią. Tai daugelio amžių sudėtingos raidos produktas. Žmonės jau nuo antikos laikų ėmė domėtis savo nuolatiniu palydovu – kalba, taip vystydami kalbotyros mokslą. Įvairūs pasaulio kalbininkai stengėsi puoselėti ir išlaikyti kalbą. Jų darbų dėka galime spręsti ir nagrinėti kaip atsirado ir plėtojosi kalba amžių būvyje, kokie yra kalbos raidos dėsningumai, kokie yra kalbos tyrinėjimo metodai... Manau, kad kiekvienam žmogui yra svarbu žinoti ir suprasti kaip vystėsi kalba, kokiais būdais ji buvo puoselėjama ir, beabejo, kokie žmonės nusipelnė kalbotyros mokslui. Tad ir mano pasirinkta referato tema bei darbo tikslas yra supažindinti su žymiausiais pasaulio kalbininkais ir jų darbais.
Domėtis kalbos klausimais pradėta jau labai seniai, ypač tose tautose, kurios turėjo aukštą kultūrą. Mokslininkų duomenimis, patys pirmieji kalbotyros žingsniai buvo padiktuoti senovės Indijoje.
Senovės Indijoje religinė kalba buvo saugojama, puoselėjama, kad į ją neįsiskverbtų kasdienės kalbos žodžiai. Ypač gerbiamos ir laikomos savotiškais žmonių mokytojais buvo vedos – šventieji himnai, kuriuose atsispindėjo tuometinio pasaulio ir žmogaus suvokimas. Vedų kalba buvo laikoma šventa, todėl joje nieko nebuvo galima keisti.
Vedos ilgą laiką nebuvo užrašomos, jos būdavo perteikiamos iš lūpų į lūpas. Tai kėlė nuolatinį pavojų užteršti ir iškraipyti vedų kalbą. Naujesni tekstai buvo kuriami sanskrito kalba, kuri iki šiol yra nepakitusi. Sanskrito kalbos...
Šį darbą sudaro 4706 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!