Kalba yra svarbiausias žmonių bendravimo priemonė. Be jos negali būti visuomenė. Svarbiausia kalbos paskirtis - būtu žmonių susižinojimu, jų bendravimo priemone, minties formavimo ir aiškinimo įrankis arba, kaip sako kalbininkai, atlikti komunikacinę funkciją. Kalba, netekusi šios funkcijos , virsta mirusia. Kiekvienos tautos kalba yra jos kultūra, literatūros kūrimo priemonė, tautinės savimonės, tautos vertybių - būdo, papročių, mąstymo išraiška. Joje sukaupta tautos istorija, psichologija. Kalboje atsispindi santykiai su kitomis tautomis. Žmonės yra sukūrę dirbtinių kalbų. Iš jų labiausiai paplitusi esperanto kalba, XIX a. Pabaigoje sugalvota kurį laiką Lietuvoje dirbusio gydytojo Liudviko Zamenhofo. Niekas šiandien negali tiksliai pasakyti, kiek kalbų esama pasaulyje. Taip yra todėl, kad dauguma jų tebėra mažai ištirtos, daugelis neturi savo rašto ir literatūros, tad kartais sunku nustatyti, ar turima reikalo su savarankiškomis kalbomis, ar tik su vienos kurios kalbos tarmėmis. Taip pat nežinia, kiek mokslui dar nežinomų genčių (ir jų kalbų) yra sunkiai prieinamos ir mažai ištirtos teritorijos.
Vis dėlto bandoma registruoti visas pasaulio kalbas. Kalbininkai, 1970 metais susirinkę į tarptautinį kongresą, suskaičiavo 2976 kalbas, nors kai kas mano jų esant gerokai daugiau. VDR išleistame lingvistikos žinyne randame kone dvigubai didesnį skaičių - 5651. Žinyno duomenimis, daugiau kaip 1400 kalbų yra mirštančios ar nepripažintos. Tik 500 iš 4200 savarankiškų kalbų yra geriau ištirtos, o 1500 dar beveik visai netyrinėtos. Trys ketvirtadaliai visų kalbų neturi rašto. Dabar pasaulyje priskaičiuojama apie 3000 kalbų.
kad buvę pradėta nuo specialių sušukimų, lydėjusių kolektyvinį darbą. Tačiau ši teorija nepaaiškina, iš kur kilo begarsių daiktų, spalvų, kvapų ir kiti pavadinimai.
Materialistinės filosofijos požiūriu, kalbos atsiradimo negalima paaiškinti atsietai nuo žmogaus kilmės. Žmogus, o kartu ir jo kalba, tobulėjo kolektyviniame darbe, ir šis procesas buvo nepaprastai ilgas, trukęs gal milijoną metų. Atsirado būtinumas ką nors pasakyti vieni kitiems.
Pirmykščiai žmonės iš pradžių gyveno giminėmis. Aišku, kad gentys iš pradžių kalbėdavo viena kalba, tačiau įsikuriant vis platesnėse teritorijose, genčių kalboje...
Šį darbą sudaro 1080 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!