Referatai

Lietuvių kalbos žodynai

10   (1 atsiliepimai)
Lietuvių kalbos žodynai 1 puslapis
Lietuvių kalbos žodynai 2 puslapis
Lietuvių kalbos žodynai 3 puslapis
Lietuvių kalbos žodynai 4 puslapis
Lietuvių kalbos žodynai 5 puslapis
Lietuvių kalbos žodynai 6 puslapis
Lietuvių kalbos žodynai 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Pasaulyje daug kalbų. Kiekviena kalba turi labai daug žodžių. Kurios nors kalbos žodžių visuma vadinama leksika,o žodžių mokslas – leksikologija.
Kad būtų lengviau versti iš vienos kalbos į kitą, mokytis kurios nors kalbos ar ją tirti, rašomi žodynai. Žodynas – 1) kalbos, tarmės žodžių visuma, vieno kūrinio, vieno autoriaus vartojami žodžiai; 2) knyga, kurioje tam tikra tvarka pateikti žodžiai, junginiai su paaiškinimais, iliustracijomis ar vertimu į kitą kalbą arba be jų.
Žodynų gali būti labai įvairių. Jie skirstomi į bendruosius ir specialiuosius. Bendruosiuose žodynuose pateikiama plačiai vartojamų žodžių ir žodžių junginių, reikalingų visai visuomenei, įvairių profesijų žmonėms.
Specialieji žodynai skirti siauresnių sričių specialistams. Tai terminų žodynai: filosofijos, medicinos, psichologijos, teisės verslo ir kt.
Pagal tai, keliomis kalbomis parašyti, žodynai gali būti: vienakalbiai, dvikalbiai, trikalbiai ir daugiakalbiai. Dvikalbiai žodynai reikalingi mokantis svetimų kalbų verčiant tekstus. Vienakalbiai žodynai paprastai yra aiškinamieji: juose viena kalba aiškinami tos kalbos žodžiai ir žodžių junginiai. Yra ne tik bendrinės kalbos, bet ir tarmių žodynų, tarptautinių žodžių, sinonimų, antonimų, palyginimų,frazeologizmų bei kitokių žodynų.
Aiškinamuosiuose žodynuose žodžiai surašyti abėcėlės tvarka, sukirčiuoti, čia nurodoma kuriai kalbos daliai žodis priklauso, pateikiama vartosenos pavyzdžių.
Lietuvių kalbos žodynas
Didžiausias aiškinamasis lietuvių kalbos žodynas – akademinis “Lietuvių kalbos žodynas”. Jo išleista aštuoniolika tomų ( numatyta apie dvidešimt). Žodynas turės apie 330 000 žodžių.
Kalbininkui J. Balčikoniui vadovaujant 1941m. buvo išleistas I LKŽ tomas, 1947 – II tomas. 1968 buvo išleistas perredaguotas I ir II tomų leidimas. 1997m. išėjo XVIII LKŽ tomas.
LKŽ yra daugiatomis, vienakalbis,aiškinamasis žodynas, apimantis visus, kiek įmanoma, lietuvių kalbos žodžius, pradedant seniausiais lietuvių rašto paminklais ir baigiant šių dienų spauda. Į žodyną įeina žodžiai, surinkti iš šnekamosios liaudies kalbos, grožinės, mokslinės, politinės literatūros kūrinių, taip pat iš periodinės spaudos, iš tautosakos rinkinių, iš visų žymesniųjų lietuvių kalbos žodynų, iš visų žymesniųjų senųjų raštų. Daugiausia surinkta žodžių ir posakių iš liaudies kalbos, jos tarmių.
LKŽ – vienas iš didžiausių lietuvių frazeologijos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1615 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (1615 ž.)
Darbo duomenys
  • Kalbų studijų referatas
  • 7 psl., (1615 ž.)
  • Word failas 51 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt