Rašiniai

Straipsnio pristatymas: "Leksikos tyrimo semantiniais laukais vaidmuo leksikografijoje"

9.6   (2 atsiliepimai)
Straipsnio pristatymas: "Leksikos tyrimo semantiniais laukais vaidmuo leksikografijoje" 1 puslapis
Straipsnio pristatymas: "Leksikos tyrimo semantiniais laukais vaidmuo leksikografijoje" 2 puslapis
Straipsnio pristatymas: "Leksikos tyrimo semantiniais laukais vaidmuo leksikografijoje" 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Įvadas. Lekikografijos teorija ir praktika visų pirma remiasi leksikologijos tyrimais. Vienas svarbiausių leksikografo uždavinių yra atskleisti žodžio turinį, t.y. pateikti išsamų, gerai visiems suprantamą reikšmės aiškinimą. Šiame straipsnyje supažindinama, kaip sistemiškai pateikti ir aprašyti leksiką, skirstant žodžius semantiniais laukais.
Žodžio aiškinimo struktūra. Norint pateikti išsamų reikšmės aiškinimą, būtina jame išvardyti pakankamai semantinių žodžio požymių. Be to, tas aiškinimas turėtų būti formuluojamas taip, kad skaitytojas jį suprastų. Daugelyje Vakarų Europos šalių žodynų įprasta visus žodžius apibrėžti, vartojant keletą tūkstančių visuotinai žinomų bendrinės kalbos žodžių, kurie yra kiek įmanoma semantiškai ir stilistiškai neutralesni. Kitaip tariant, žodžiai žodyne aiškinami metakalba. Pagal Jasaitienę, metakalba – tokia semiotinė sistema, kuri aiškina kalbos – objekto, t.y. natūraliosios kalbos faktus. Visi reikšmei aiškintini vartojami žodžiai turi būti randami žodyne. Būtina ir vienodai aprašyti tos pačios leksinės grupės bei to paties darybos tipo žodžius. Todėl žodžių reikšmių aiškinimas – didelio kruopštumo reikalaujanti leksikografijos darbo sritis.
Leksinė semantinė sistema ir jos bruožai. Žodžiai reikšmės atžvilgiu susigrupuoja, t.y. sudaro koordinuotą visumą – sistemą. Leksinė semantinė sistema pasižymi savitais bruožais: 1) jos nariai negali būti tiksliai suskaičiuoti, nes ji yra maksimaliai atvira ir labiau nei kitos sistemos priklauso nuo nekalbinių dalykų, nuo materialių ir įvairių kitokių realijų, funkcionuojančių viena kalba kalbančių žmonių aplinkoje; 2) ją galima skaidyti į tam tikrus posistemius. Leksinė sistema yra sudėtinga sistema, kurioje kiekvienas žodis turi savo vietą ir vienas su kitu siejasi įvairias ryšiais. Prielaida, kad dviejų vienareikšmių žodžių (ar jų grupių) reikšmės, būdamos skirtingo apibendrinamojo laipsnio, kai viena yra antrosios sudedamoji dalis, siejasi tarpusavyje, ir yra lemiamas veiksnys, leidžiantis sudaryti leksinės semantikos sistemą.
Sisteminis rašymas. Kiekvieno žodžio reikšmę galima suvokti pagal grupes, į kurias įeina tas žodis. Tokiu būdu išryškėja viena aplinkybė – norint sistemiškai rašyti aiškinamąjį žodyną, reikia turėti teminį žodyną arba bent jau teminių grupių sąrašą. Šiuo metu turime lietuvių kalbos leksikos reikšmių sistemą arba schemą...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 799 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (799 ž.)
Darbo duomenys
  • Kalbų studijų rašinys
  • 3 psl., (799 ž.)
  • Word failas 38 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt