Rašiniai

Praeities poetizavimas Lietuvos literatūroje (Maironis)

9.8   (3 atsiliepimai)
Praeities poetizavimas Lietuvos literatūroje (Maironis) 1 puslapis
Praeities poetizavimas Lietuvos literatūroje (Maironis) 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Praeitis lietuviškoje literatūroje - ypatingai aktuali bei reikšminga tema. Šiais laikais retas susimąsto ir domisi apie tai, kas vyko Tėvynėje dar prieš gimstant joje ir tampant Lietuvos piliečiu. Net nepagalvojame, kas vyko žemėje, ant kurios vaikštome, ką ji iškentė, nors išties vertėtų susimąstyti ir parodyti bent kruopelytę pagarbos gyvenusiems prieš mus. Tačiau,kad ir kaip bebūtų, žvilgtelėjus atgal nesunku atrasti rašytojų ir poetų, gyvenusių romantizmo epochoje, kurie praeitį garbino, sutelkė didžiulį dėmesį besidomėdami ja ir ją aprašė. Vienas labiausiai šlovinusių Tėvynę, paskyręs jai visą savo laiką ir kūrybą yra Jonas Mačiulis, plačiau žinomas ir savo kūrinius pasirašydavęs Maironio vardu.
Maironį galima laikyti Tėvynei atsidavusiu poetu. Pagrindinės temos, atsispindėjusios kūriniuose, buvo Tėvynės grožis, jos kraštovaizdis ir skaudus likimas ir svarbiausia-Lietuvos praeitis. Visa to meto, XIVa. Literatūra, turėjo romantizmo epochos bruožų. Kūriniai buvo persmelkti jausmų, metaforų, retorinių meninių priemonių, vaizdžių gamtos apibūdinimų... Ne išimtis ir Jono Mačiulio kūryba. Jis savo parašytais darbais susiejo Lietuvos istoriją, stengėsi įskiepyti tautinę savimonę. Sekdamas Daukanto ir Valančiaus pėdomis iškelė ir aktualizavo herojinius praeities momentus. Maironis suvokė, jog reikia ugdyti ir stiprinti žmogiškųjų vertybių suvokimą žmonėse, „gydyti“ praeities paliktų menkumo kompleksų alinamą žmogų.Todėl savo kūryba išdidžiai šviėtė žmones, žadino giliai širdyse nuoskaudų užslėptą patriotiškumą. Poetas savo kūryboje aprėpė visą Tėvynės visumą, o netgi atskiri peizažo elementai tapo tautiniais simboliais.
Eilėraštyje „Praeitis“ rašoma “Praeities gilų miegą kas pažadint galėtų? / Kas jo dvasią atspėtų? Jai įkvėptų gyvybę?” Praeitis šiame eilėraštyje yra tarsi ateities atspindys. Perskaičius šį eilėraštį širdyje pradeda kirbėti...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 484 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (484 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (484 ž.)
  • Word failas 15 KB
  • Įkeltas: 2022 m.
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis)

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Praeities poetizavimas Lietuvos literatūroje

Praeities poetizavimas Lietuvos literatūroje Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Įsipareigojimas savo Tėvynei ir visuomenei Lietuvos literatūroje (M. Daukša , J. Radvanas)

Įsipareigojimas savo Tėvynei ir visuomenei Lietuvos literatūroje (M. Daukša , J. Radvanas) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Kaip vaizduojami namai ir šeima skirtingų laikotarpių Lietuvos literatūroje? (Šatrijos Ragana, A. Škėma, J. Vaičiūnaitė)

Kaip vaizduojami namai ir šeima skirtingų laikotarpių Lietuvos literatūroje? (Šatrijos Ragana, A. Škėma, J. Vaičiūnaitė) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt