Potemės

Kuriuos Lietuvos literatūros kūrinius ir kodėl galima būtų pavadinti Lietuvos epu? Savo mintis pagrįskite pavyzdžiais

9.8   (3 atsiliepimai)
Kuriuos Lietuvos literatūros kūrinius ir kodėl galima būtų pavadinti Lietuvos epu? Savo mintis pagrįskite pavyzdžiais 1 puslapis
Kuriuos Lietuvos literatūros kūrinius ir kodėl galima būtų pavadinti Lietuvos epu? Savo mintis pagrįskite pavyzdžiais 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

J. Radvanas
J. Marcinkevičius
A. Baranauskas

Ištrauka

Kuriuos Lietuvos literatūros kūrinius ir kodėl galima būtų pavadinti Lietuvos epu? Savo mintis pagrįskite pavyzdžiais.
Epas – mitologinio tautos, valstybės mąstymo išraiška, jos savasties šerdis, priminimas, kad istorijos niekada negalima pamiršti, nes žmonės be istorijos – žmonės be veidų. Visos karingos tautos turėjo savo epus – nuo ilgiausio pasaulyje (apie 20 milijonų žodžių) tibetiečių nacionalinio didvyrio, šventojo Gesero nuotykių apdainavimo iki Homero „Iliados“ ir „Odisėjos“. Tie, kurie perdėtai didžiuojasi Lietuvos istorija, dažniausiai prisimena kaip „Vytautas Juodojoje jūroje arklius girdė“, nors ta jūra, kaip ir visos kitos, - sūri, tad vargu ar taip galėjo būti. Tačiau tai, kad lietuviai buvo karinga tauta, istorikai įrodė, o rašytojai Lietuvos garbingą bei didingą praeitį įamžino garsiausiuose kūriniuose.
Pirmiausia norėčiau pristatyti Renesanso epochos kūrėjo Jono Radvano poemą „Radviliada“ , kuri gali būti vadinami herojiniu epu, nes joje vaizduojamas didingas Lietuvos įvaizdis bei aprašomi garsūs lietuvių žygiai.Vienintelis LDK Renesanso epochos rašytojas, kurį drąsiai galima vadinti Lietuvos Vergilijumi, poemoje, parašytoje klasikiniu hegzametru, vaizduoja tėvynės didvyrį, idealų herojų, kuris turi prototipa- Mikalojų Radvilą Rudąjį. Po Radvilos mirties rašytojas aprašė didiko gyvenimą ir darbus, įamžino jo atminimą literatūriniu paminklu. Pagrindinis herojus atsiskleidžia kaip vykdantis jam skirtą misiją – apginti lietuvių tautą ir valstybę, nugalėjęs likimo žabangus, savo žygiais įsiamžinęs ir, svarbiausia, savo tautai leidęs laimingai pasiekti uostą. Radvano „Radviliada“ išsiskiria ir pribloškiamai įspūdingu Lietuvos vaizdiniu. LDK vaizduojama kaip didelė, į dviejų jūrų (Baltijos ir Juodosios) krantus besiremianti, teritorija. Pabrėžiama, kad Lietuva derlingas kraštas, o tėvynės girių vaizdas yra hiperbolizuojamas. Rašytojui girios yra Lietuvos didybės ženklas, pasididžiavimo šaltinis. Lietuvos didybė „Radviliadoje“ grindžiama ne vien milžinišku šalies plotu, bet ir karine jėga. Teigiama, kad lietuviai yra kariai iš prigimties, nesibaiminantys jokių priešų, atvirkščiai, kaimyninių kraštų pati Lietuva yra laikoma grėsminga. Taigi, Jonas Radvanas poemoje „Radviliada“, išaukštindamas valstybę bei tautą, kuria didingos Lietuvos epą, primena garbingą praeitį, ją mitologizuodamas.
Romantizmo epochos atstovas Antanas Baranauskas poemoje...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 610 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (610 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 2 psl., (610 ž.)
  • Word failas 16 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt