Potemės

Kurį Lietuvos literatūros autorių pristatytumėte Nobelio literatūros premijai ir kodėl? Kalba

10   (1 atsiliepimai)
Kurį Lietuvos literatūros autorių pristatytumėte Nobelio literatūros premijai ir kodėl? Kalba 1 puslapis
Kurį Lietuvos literatūros autorių pristatytumėte Nobelio literatūros premijai ir kodėl? Kalba 2 puslapis
Kurį Lietuvos literatūros autorių pristatytumėte Nobelio literatūros premijai ir kodėl? Kalba 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Nobelio literatūros premija kasmet skiriama autoriams už pasiekimus literatūroje, kaip rašė Nobelio premijos įkūrėjas Alfredas Nobelis- „geriausią idealistinės krypties darbą“. „Darbas“ šiuo atveju suprantamas kaip visi autoriaus darbai, o ne tik konkretus kūrinys. Daugelis lietuvių svajoja, kad kada nors vienas mūsų tautietis gaus Nobelio premiją už pasiekimus ar nuveiktus darbus. Į Lietuvą šis garbingas apdovanojimas galėtų būti parvežtas už kūrybinį darbą. Lietuvių rašytojų, vertų Nobelio premijos, yra daug, pvz.: Tomas Venclova, Sigitas Parulskis, Juozas Erlickas, Just. Marcinkevičius ir daugybė kitų kūrėjų. Būtų galima vardyti ir vardyti, tačiau svarbu išskirti vieną, tai yra Lietuvos prozininkę, dramaturgę, eseistę Vanda Juknaitę. Autorės darbuose iš pirmo žvilgsnio galima nepamatyti idealistinės krypties, tačiau, aš manau, kad ji savo kūriniais provokuoja skaitytoją mąstyti, ieškoti tiesos, gėrio bei būdų, kaip padaryti pasaulį geresnį, taip pat skatina lietuvių pilietiškumą padėdama gerais darbais visuomenei.
Vienas svarbiausių rašytojos gyvenimo siekių – tai idealistinio pasaulio kūrimas ir noras sustabdyti tautos moralinį merdėjimą. Manau, kad geriausiai tai išryškėja Vandos Juknaitės romane „Šermenys“, kuriame tikroviškai atskleidžiama okupuotos Lietuvos kaimo tragedija. Tai kūrinys, kuris tematiškai ir idėjiškai artimas Romualdo Granausko apysakai „Gyvenimas po klevu“.Fizinis ir moralinis kaimo merdėjimas yra savotiškas liudijimas ateities kartoms apie okupacijos padarinius tautos kultūrai. Netgi vyrų kūrinyje vaizduojama labai mažai – jie arba žuvę kare, arba sunaikinti miškuose, ištremti, išvežti į Sibirą, o likusieji – prasigėrę arba išprotėję.Daugelis XXI amžiaus piliečių, manau, turėtų atsigręžti į praeitį, kai Lietuva pirmą kartą 1940 metų birželio 15 dieną buvo okupuota Sovietų Sąjungos, o antrą kartą atsidūrė SSRS sudėtyje 1944 metais, ir susivokti, stipriai pamąstyti, ką gali parasti ir ko netekti.Romane „Šermenys“ rašytoja parodė Lietuvos kaimo tragediją sovietiniais laikais, ryškiai nupiešė agrarinės kultūros mirtį, o tai XXI amžiaus piliečiui turėtų būti labai aktualu. Norint išsaugoti Lietuvą kaip nepriklausomą valstybę, kad netektų patirti teroro, represijų, trėmimų, per kuriuos žuvo didelė dalis didvyrių, savanorių, gynusių tautos laisvę,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1021 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (1021 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 3 psl., (1021 ž.)
  • Word failas 50 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt