Rašiniai

Kurie literatūros kūrinių veikėjai ir kodėl galėtų pasakyti „Many dvi sielos grumias nuolatos“

10   (2 atsiliepimai)
Kurie literatūros kūrinių veikėjai ir kodėl galėtų pasakyti „Many dvi sielos grumias nuolatos“ 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Žmogaus mąstymą ir pasirinkimus nulemia aplinka, žmonių daroma įtaka, gauta informacija, savijauta ir kiti reiškiniai. Tačiau kada žmogus nori priimti galutinį sprendimą, dėl kurio jisai nėra galutinai apsisprendęs, įsitraukia dar vienas faktorius, kuris yra jo vidinis balsas. Pas visus žmones yra vidinis balsas – tai jų siela, kuris padeda apsispręsti žmogui, tarsi bendraudama su smegenimis ir priimdama bendrą sprendimą. Tačiau, pas kai kuriuos atsiranda dvi sielos, kurios pradeda kovoti tarpusavyje ilgą laiką, kol viena pusė nusileidžia kitai. Apie tokią dvikovą rašo lietuvių literatūros rašytojai Vincas Krėvė – Mickevičius savo tragedijoje „Skirgaila“ ir Vincas Mykolaitis – Putinas savo romane „Altorių šešėlį“.
Visų pirma, vieno iš minėtų autorių veikėjų tvirtai gali pasakyti, jog jo viduje grumiasi dvi sielos. Vincas Mykolaitis – Putinas yra XIX amžiaus pabaigos, XX amžiaus vidurio rašytojas, mokęsis Seinių kunigų seminarijoje, rašydavo eilėraščius, dramas, prozas, tačiau jo žymiausias darbas yra romanas „Altorių šešėlį“. Šiame romane autorius aprašo pagrindinio veikėjo Liudo Vasario gyvenimą, kuris būdamas kunigu atranda tikrąjį savo pašaukimą tapti poetu. Liudas, kaip ir šio veikėjo autorius, yra kunigas, baigęs kunigų seminariją, rašo eilėraščius, išgyvena pirmąją meilę. Vasaris nuo pat mažens yra auginamas būti Dievo tarnu, o būdamas tarp draugų, jie jį skatina būti religingu poetu, tačiau kiti draugai – patriotiniu poetu. Čia ir susitinka Liudo dvi sielos kurios kovoja dėl jo gyvenimo likimo – būti kunigu ar pradėti naują kelią, poezijos kelią. Visa šita dvikova labiau yra atskleidžiama antrojoje kūrinio dalyje, kur Liudas Vasaris sutinka baronienę. Ji tarsi tampa išoriniu Liudo siela, kuris artina Vasarį pasirinkti poeto gyvenimą. Aprodymas didžiosios dvaro bibliotekos dar sustiprina Liudo norą tapti poetu ir mesti kunigo darbą. Trečioje kūrinio dalyje yra aprašoma Vasario atitolimas nuo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 559 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
1 psl., (559 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 1 psl., (559 ž.)
  • Word failas 15 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt