Potemės

Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? (A. Škėma; B. Sruoga; V. Mykolaitis-Putinas)

9.8   (3 atsiliepimai)
Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? (A. Škėma; B. Sruoga; V. Mykolaitis-Putinas) 1 puslapis
Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? (A. Škėma; B. Sruoga; V. Mykolaitis-Putinas) 2 puslapis
Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? (A. Škėma; B. Sruoga; V. Mykolaitis-Putinas) 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

A. Škėma; B. Sruoga; V. Mykolaitis-Putinas

Ištrauka

kūrinį ar trukdo? Savo mintis pagrįskite lietuvių literatūros pavyzdžiais.
Pagrindinė mintis: Rašytojus kurti įkvepia asmeninė gyvenimo patirtis, todėl autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį.
I. Rašytojus įkvepia kurti jų asmeninė gyvenimo patirtis.
II. Rašytojai savo kūriniuose aprašo gimtosios šalies vaizdus, naujai sutiktus žmonės, svarbius istorinius įvykius, susidūrimus su svetimomis kultūromis.
a. A. Škėmos romano ,,Balta drobulė“ tematika yra glaudžiai susijusi su rašytojo išgyvenimais.
b. B. Sruogos ,,Dievų miškas“ yra memuarinis romanas, kuriame autoriaus patirtis koncentracijos stovykloje pasakojama per pagrindinio veikėjo asmenį.
c. V.M. Putino romane ,,Altorių šešėly“ randama autoriaus biografijos momentų.
III. Literatūra yra subjektyvus autoriaus žvilgsnis, vieno ar kito įvykio interpretacija, žmogaus vidinės būsenos atspindys.
Vienas iš įkvėpimo šaltinių meninei kūrybai – asmeninė patirtis. Kuo ji ryškesnė, sunkesnė, skausmingesnė, tuo didesnis poreikis kyla tai išsakyti ir kūryboje papasakoti savo išgyvenimus. Matyt tai turėdama omenyje, garsi literatūrologė Viktorija Daujotytė per 300 – ąsias Kristijono Donelaičio gimimo metines pasakė, jog „Ten, kur ramiai miegama ir sočiai valgoma, didelių menininkų neiškyla. Reikia didelių įtampų, grėsmių.“ Rašytojus gali įkvėpti gimtosios šalies vaizdai, naujai sutikti žmonės, svarbūs istoriniai įvykiai, susidūrimai su svetimomis kultūromis. Žmoguje telpa ir atsiminimai apie jau nugyventą laiką, ir mintys bei svajonės apie ateitį. Kiekvienas iš mūsų yra tartum didelė dėlionė, į kurią patirtis įspraudžia vis po naują dėlionės gabaliuką. Kalba tai pagrindinė priemonė perduoti tradicijas, patirtį, ir žinoma istoriją. Tad galima teigti, kad istorija ir literatūra yra neatsiejamos viena nuo kitos. Literatūra – tai mūsų realaus pasaulio projekcija. Tik jos dėka plačiau ir turiningiau suvokiame įvairių amžių ir tautų istoriją, grožinę literatūrą, įgyjame įvairiapusę mūsų pačių gyvenimišką patirtį, tarsi gyvename daugybę gyvenimų, suartinančių mus su visų laikų pasauliu. Literatūra tai patirtis.
Puikus pavyzdys parodantis kaip glaudžiai yra susiję rašytojo gyvenimo įvykiai su kūrybos tematika yra A. Škėmos ,,Balta drobulė“. Romane „Balta drobulė“ yra kalbama apie poetą emigrantą, dirbantį liftininku. Romane vyrauja sąmonės srautas, t. y. pasaulis vaizduojamas taip, kaip...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 885 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
3 psl., (885 ž.)
Darbo duomenys
  • 📝 Su kalbėjimo planu!
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 3 psl., (885 ž.)
  • Word failas 21 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt