Laba diena, aš esu ..................... , šiandienos mano kalbėjimo tema yra literatūra, o Potemė „Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? Savo mintis pagrįskite lietuvių literatūros pavydžiais“.
Dažnai nagrinėdami kūrinius galime atpažinti juose ir paties rašytojo biografijos faktus. Sukauptą patirtį įkūnija į savo kūrinio personažą. Beskaitant kūrinį ne visada būna aišku ką norėta pasakyti, bet panagrinėjus rašytojo biografiją surandami gyvenimo įvykiai panašūs į vaizduojamus grožiniame kūrinyje padeda lengviau suprasti kūrinį. Mano nuomone, kūrinyje atpažįstami biografijos faktai padeda labiau suprasti kūrinį, nes tokiu būdu istorija tampa įdomesnė , labiau pritraukia prie kūrinio. Šiandien remdamasi lietuvių literatūros pavyzdžiais aptarsiu kūrinyje atpažįstamų biografinių faktų įtaką kūrinio supratimui.
Salomėjos Nėries eilėraščių rinkinyje „Prie didelio kelio“ atsispindi biografijos faktai. Eilėraštį „Prie didelio kelio“ Salomėja Nėris parašė besibaigiant 1942-ųjų metų gruodžiui, o 1945-aisiais buvo parengtas ir išleistas. Pirminis rinkinio variantas archyvuose išbuvo apie penkiasdešimt metų ir išleistas tik 1994 metais. S.Nėries eilėraščiai atsirado dramatiškomis istorinėmis aplinkybėmis ir labai sudėtingu jos kūrybos tarpsniu , juose aprašo skausmą , liūdesį dėl to kaip pasielgė ir kad negali padėti kad ir kaip norėtų. Eilėraštyje „Tėvynės ilgesio liga” eilėraščio lyrinis “aš” yra pati autorė su savo prisiminimais bei išgyvenimais. Eilėraščio istorinis kontekstas yra antrasis pasaulinis karas. Lyrinis subjektas žino , kad Tėvynė yra sukaustyta , kad lietuviai yra tremiami “Tu vėl sukaustyta, vėl pančiuos / Nelaisvėn išvežti vaikai”. Pagrindinį eilėraščio veikėją drasko vidinis kaltės jausmas prieš mylimą tėvynę, jog jis yra toli nuo jos bei nieko negali padaryti. Pirmoje strofoje jaučiama kančia, nes gailisi, jog pasidavė sovietų valdžiai ir buvo priversta palikti šalį. Kaip ir S.Nėris taip ir lyrinis subjektas yra pasiruošę eiti šimtus mylių, kol pamatys gimtinę, namus, artimuosius, kurie yra taip toli, jaučiamas tėvynės ilgesys „Toli... Tavęs man nepasiekti / Ir tavo balso negirdėt“. Iš šio rinkinio galime suprasti , kad kaip ir S.Nėris...
Šį darbą sudaro 698 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!