Potemės

Kaip vaizduojami namai ir šeima skirtingų laikotarpių Lietuvos literatūroje? (Šatrijos Ragana, A. Škėma, J. Vaičiūnaitė)

9.8   (2 atsiliepimai)
Kaip vaizduojami namai ir šeima skirtingų laikotarpių Lietuvos literatūroje? (Šatrijos Ragana, A. Škėma, J. Vaičiūnaitė) 1 puslapis
Kaip vaizduojami namai ir šeima skirtingų laikotarpių Lietuvos literatūroje? (Šatrijos Ragana, A. Škėma, J. Vaičiūnaitė) 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Visų pirma, būti šeima- tai būti viena maža neatsiejama ir nedaloma ląstele, kurioje tu esi ir būsi mylimas ir mylintis visą gyvenimą. Mylinčią šeimą vaizdavo XIXa. pab.-XXa.pr. rašytoja neoromantikė Šatrijos Ragana lyrinėje apysakoje ,,Sename dvare“. Kūrinyje namai- nedidelis nusigyvenusių bajorų dvaras Žemaitijoje, tapęs ne tik namais, bet ir kultūros saugotoju ir skleidėju. Šatrijos Raganos dvaras – ne socialinio ar moralinio blogio įsikūnijimas, o visų pirma grožio ir žmogiškumo ilgesio vieta, kurioje gyvena veikėjai, suprantantys kultūrą, muziką, grožį, giliai tikintys, saugojantys lietuvybę ir dorą. Moteriai-motinai privalu aukotis šeimai, tačiau būtina rūpintis dvasinio pasaulio tobulinimu, todėl pagrindinė apysakos veikėja-Mamatė visa širdimi atsidavusi savo vaikams. Ji nuolatos stengiasi skirti jiems kuo daugiau dėmesio, nes nori, jog vaikai užaugtų geri bei nebūtų tokie kaip daugelis, nerūpestingi, negerbiantys suaugusiųjų, niekuo nesidomintys. Aplinkiniai gerbia Mamatę už jos didelius nuopelnus, gerą širdį, rūpestingumą bei nuoširdumą. Ji niekuomet ant nieko nepyksta, ji pernelyg atlaidi ir supranta, tai jog yra daug svarbesnių dalykų nei nemalonumai. Motinos ir dukters Irutės bendravimas apysakoje byloja apie jų sielų tarpusavio artumą. Mamatė neretai paguodžia ir nuramina nerimo ir liūdesio kankinamą Irutę, pasakoja jai apie paprastuose dalykuose glūdinčias problemas. Tuo tarpu dukra dalinasi savo svajonėmis, klausia motinos patarimų ar paaiškinimų. Motina jai pats artimiausias žmogus, kuriam ji gali atverti savo širdį bei išlieti jausmus. Mamatės ir jos dukros ryšį išryškina gana šalti mamatės santykiai su vyru Liudviku, skirtingi jų požiūriai į gyvenimą bei supančius žmones. Todėl jai tenka ieškoti supratimo savo vaikuose, auklėti ir auginti juos artimus savo sielai, derinant bajoriškas etiketo normas ir valstietišką paprastumą. Mano nuomone, Šatrijos Ragana dvarą vaizduoja kaip daugelio etinių ir estetinių vertybių šaltinį, kaip gražiausių svajonių ir polėkių prisiminimą. Taigi, galima teigti, kad namai ir šeima- svarbiausia žmogaus gyvenimo dalis, be kurios meilės ir paramos jis sunkiai išgyventų.
Visų antra, kartais susidariusios nepalankios istorinės ar asmeninės aplinkybės priverčia žmones...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1011 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (1011 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 2 psl., (1011 ž.)
  • Word failas 40 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Tėvų ir vaikų santykiai lietuvių literatūroje (J. Biliūnas, Šatrijos Ragana, V. Mykolaitis-Putinas)

Tėvų ir vaikų santykiai lietuvių literatūroje (J. Biliūnas, Šatrijos Ragana, V. Mykolaitis-Putinas) Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Kaip vaizduojamas žmogus XVI – XVIII a. Lietuvos literatūroje?

Kaip vaizduojamas žmogus XVI – XVIII a. Lietuvos literatūroje? Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? (A. Škėma; B. Sruoga; V. Mykolaitis-Putinas)

Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? (A. Škėma; B. Sruoga; V. Mykolaitis-Putinas) Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Dažnai literatūroje kalbama apie meilę (Biliūnas, Šatrijos Ragana, Škėma)

Dažnai literatūroje kalbama apie meilę (Biliūnas, Šatrijos Ragana, Škėma) Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.