Pavasario darbų ir švenčių papročiai ir apeigos nuo žilos senovės buvo susieti su pasiruošimu besiartinantiems žemės ūkio darbams bei siekimu magijos, apeigų, burtų būdu laiduoti būsimąjį derlių. Tai buvo ne kas nors kita, o tik savotiško pasirengimo konkretiems darbams, susijusiems su žemdirbyste ir gyvulininkyste, kalendorinės datos, atsiradusios iš realios patirties ir ilgainiui apgaubtos sakrališkumo.
Darbo papročiai turi labai senas tradicijas. Jie glaudžiai susiję su gamybine veikla, pirmiausia rankiotojų bei medžiotojų, vėliau žemdirbių bei gyvulių augintojų. Kartą atsiradę jie neišnykdavo, atsiradus naujai darbo sričiai ar net naujai gamybos bazei. Pastebėtina, kad kiekvienos epochos papročiai turi savo specifinių bruožų, išplaukiančių iš gamybos būdo. Prisitaikę prie naujos aplinkos, jie egzistavo toliau, kai kurie pasiekė net XX amžių.
Žiemos pabaigos šventės ir jų apeigos susiformavusios pirmykštės žemdirbystės laikais buvo labai įvairios. Kiekvienas jų elementas turėjo gilią simbolinę bei maginę prasmę. Pagrindinis dėmesys buvo nukreiptas į apeigas, tariamai turinčias išvaryti žiemos demonus ir pažadinti iš miego šalčio sukaustytą žemę, suteikti jai derlingumą, pajėgumą gimdyti vaisius.
Antrąją šios šventės dieną – vasario 3 d. (šv. Blažiejaus) – buvo garbinami žali medžiai – eglės, vaizduojančios pavasarį. Todėl ir bažnyčia, prisitaikydama prie senovinių tradicijų, tą dieną taip pat šventino eglės šakeles, kurias žmonės naudojo kaip vaistus nuo gerklės skaudėjimo. Vietoje prosenovinio papročio aukoti dievams linus bažnyčia lietuvius išmokė sukrauti juos ant altoriaus.
Kita pavasario šventė buvo vasario 24 d. (šv. Motiejaus), nuo žilos senovės vadinama Vieversio diena. Vieversys pasirodydavo kartais anksčiau, kartais vėliau, destis, koks būdavo pavasaris. Jei pasirodydavo prieš vasario 24 d., žmonės laukdavo atšalimo. Tilžės apylinkėse gyventojai sakydavo, kad jei vieversys pirmas savo dienas pradės giedoti, tai šaltis jam nasrus uždarys.
Šv. Kazimiero diena
Kovo 4 d. ( šv. Kazimiero) jau būdavo tikras pavasaris. Tą dieną vieversys užgiedąs visą savo giesmę, kuri tirpdanti sniegą (Tverečius). Švenčionių apylinkėse kai kas tada išleisdavo iš tvarto gyvulius, tikėdamiesi, kad nuo to jie būsią sveiki, o...
Šį darbą sudaro 3317 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!