Pasaulyje yra daug tautų, kurios švenčia savo kalendorines šventes, o kažkurios iš jų sutampa ir su kitų tautų šventėmis. Jos švenčiamos įvairiai, ir tas šventimo būdas liudija vienos ar kitos kultūros Iišskirtinumą.
Lietuvių tauta praeityje – didžiąja dalimi žemdirbių tauta, vertusis dviem pagrindiniais verslais – žemdirbyste ir gyvulininkyste, todėl ir lietuvių dvasinėje kultūroje jie yra palikę ženkliausią pėdsaką. Visais metų laikais žemdirbio mintys sukosi apie žemę maitintoją ir jos auginamą javų derlių, apie gyvulių sveikatą, prieaugį, apie darbų sėkmę, apie visą tai kas lėmė šeimos gerovę. Ne paskutinę vietą užėmė ir rūpestis šeima, vaikais, jų sveikata. Tik sveikata, darbšti, vieninga šeima pajėgi grumtis su gamtos stichija ir įvairiomis negandomis.
Kadangi liaudies kalendorius yra tiesiogiai susijęs su žemdirbio gamybine veikla, tai ir kalendorinių švenčių papročiai dar yra vadinami kalendoriniais agrariniais papročiais. Pagal keturis metų laikus – žiemą, pavasarį, vasarą, rudenį – ir kalendorinės šventės bei papročiai dažniausiai skirstomi į keturias analogiškas grupes.
Kasmet tuo pačiu ar artimu metu pasikartojančios įvairios šventės sudaro vadinamųjų kalendorinių švenčių grupę. Be jų, dar yra darbo, šeimos šventės (pvz., įvairių darbų pradėtuvės, pabaigtuvės, vestuvės, laidotuvės, krikštynos, vardinės, gimtadieniai ir pan.). Šiame darbe mėginsiu supažindinti su kalendorinių švenčių papročiais, apeigomis ir tradicijomis pavasario laikotarpiu.
Darbo tikslas –Išnagrinėti lietuvių pavasario laikotarpio švenčių papročius.
• Išanalizuoti kokios yra pavasario kalendorines ir agrarines šventės.
• Išnagrinėti pavasario švenčių papročius.
• Išsiaiškinti pavasario švenčių svarbą.
1. PAVASARIO ŠVENTĖS IR JŲ PAPROČIAI
Pagal liaudies kalendorių pavasario švenčių ciklas prasidėdavo jau vasario mėnesį. Imdavo tirpti sniegas, po stogo lašais galėdavo atsigerti gaidys. Valstiečiai sukrusdavo ruoštis pirmiesiem pavasario darbams. Pavasariniai gamtos pasikeitimai turėjo nulemti būsimą javų, vaisių, daržovių derlių, žemės darbų pradžią.
Vasario 24 –ąją švenčiama Motiejaus diena , arba Vieversio šventė. Pagal tai kada parskrido vieversiai žmonės spręsdavo koks bus pavasaris. Laukuose pamačius vieversį dar prieš Motiejų buvo tikimasi didelio atšalimo. Jei pamatydavo vėliau, vadinasi, galima tikėtis šilto ir sauso pavasario. Žmonės sakydavę,...
Šį darbą sudaro 2940 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!