giminės pavardės; vardai;
šeimos, giminės gyvenamoji, laidojimo vieta;
3. ŠEIMOS, GIMINĖS TRADICINĖS ŠVENTĖS, PAPROČIAI...........6
4. PASAKOJIMAS APIE ŠEIMOS NARIUS............................................6
5. GIMTINĖS APRAŠYMAS......................................................................6
6. IŠVADOS...................................................................................................7
7. INFORMACINIŲ ŠALTINIŲ SĄRAŠAS..............................................7
8. ŠEIMOS NUOTRAUKOS, RELIKVIJOS.............................................8-9
ĮVADAS
Tikroji žmogaus būvio versmė – jo tėvų krašto praeitis. Svetimų žmonių praeitis niekada negali tapti mano paties istoriniu būviu – jų laimėjimai nei šildo, nei džiugina, jų kaltės nei saisto, nei slegia. O savosios tautos ir šeimos praeities suvokimas kaip MANO PRAEITIES yra istorinė žmogaus sąmonė, pripildanti kasdienybę prasmės, suteikianti jai turinio ir vertės. Istorinė sąmonė ir įgalina žmogų jaustis ne atskiruoliu, o nariu, ne užbaiga, o tęsiniu, ne lašu, o srove laiko ir istorijos tėkmėje. Ko mes galėtumėm pasimokyti iš šios senos tradicijos? Pirmiausia, pagarbos savo praeičiai, šeimai. Juk šiandieną dažnas iš mūsų nežino prosenelio, net senelio vardo, o ką jau gali kalbėti apie tolimesnius protėvius. Antra vertus, šeimos, giminės istorija - tai nedidelė visos tautos istorijos dalelytė. Ją gerbti ir tausoti privalome kiekvienas. Kiekvienas žmogus turėtų žinoti, iš kur jis, kokia jo kilmė, nes be šito žmogus – tarsi medis be šaknų. Net mažas vaikas domisi, iš kur jis, kaip jis atsirado. Gaila, kad užaugęs ne vienas tuo nustoja domėtis. Ir gyvename neretai nepažindami savo šaknų, atiduodami Laiko užmarščiai savo senelius, tėvus, kitus artimuosius.
Kiekvienas žmogus – savosios kartos atstovas. Jo tėvai – tai jau kita, antroji, karta, keturi seneliai – trečioji karta, aštuoni proseneliai – ketvirtoji karta. Penktoji karta – jau 16 asmenų, dešimtoji – 512, o šešioliktoji (genetikai aiškina, jog asmenybėje atsispindi protėvių bruožai iki 16-os kartų) – net 32 768 žmonės, mūsų tiesioginiai ,,kraujo“ giminės. Iš jų mes paveldėjome savo genus, išvaizdą, vitalumą ir ligas. Paveldėjome gyvenimo būdą, papročius, tradicijas, kalbą.
Žmogus – savo tėvų, senelių, prosenelių ir kitų tolimesnių protėvių palikuonis – yra tarsi piramidės viršūnė, kurios pamatas – žmogaus protėviai. Tai jo šaknys, priskiriančios jį tam tikrai rasei, valstybei tautai šeimai.
Numiręs...
Šį darbą sudaro 1170 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!