Referatai

Kūčių tradicijos ir papročiai

10   (3 atsiliepimai)
Kūčių tradicijos ir papročiai 1 puslapis
Kūčių tradicijos ir papročiai 2 puslapis
Kūčių tradicijos ir papročiai 3 puslapis
Kūčių tradicijos ir papročiai 4 puslapis
Kūčių tradicijos ir papročiai 5 puslapis
Kūčių tradicijos ir papročiai 6 puslapis
Kūčių tradicijos ir papročiai 7 puslapis
Kūčių tradicijos ir papročiai 8 puslapis
Kūčių tradicijos ir papročiai 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kūčios - tai šeimos šventė, suartinanti visus šeimos narius : ir gyvus, ir išėjusius į amžinybę, tai nakties šventė, kuri prasideda vėlai vakare, susėdus visiems prie stalo, apdengto balta staltiese, o paliktos tuščios vietos byloja apie mirusiųjų prisiminimą ir pagerbimą. Ši naktis nepaprasta - kupina paslapties, prietarų, burtų ir stebuklų. Dabar per Kūčias daugelis šeimų nebežaidžia žaidimų, nebeburia, bet vieną paprotį išlaikė visi - per Kūčias ant stalo būtina turėti dvylika valgių, kurie atspindi dvylika metų mėnesių. Kad ateinantys metai būtų sotūs, reikia kiekvienam mėnesiui paruošti po valgį. Daugelyje vietų nuo seno sakoma, kad tas, kuris ilgiau Kūčias valgys, ilgiau gyvens, tam tėvo ūkis atiteks. Galima išgirsti ir tokią versiją: kas pirmas Kūčias pavalgys, tam ateinančiais metais darbai geriau seksis. Nuo seno Kūčių vakarą daugelyje sodybų degindavo graudulinę žvakę, kūrendavo beržines pintis ar kelmus, pliauskas - židiniui užgesti Kūčių vakarą buvo nevalia.
3) Aptarti Kūčių tradicijas
Darbo metodai:
Mokslinės , grožinės literatūros kaupimas, interpretavimas , palyginimas.
KŪČIŲ STALAS
Stalas – šeimos jungtis. Prie jo dalinamasi duonos rieke, sutariamos ir atšvenčiamos vestuvės, apdainuojamas naujagimis ir apgiedama išleidžiant į paskutinę kelionę.Ypatingas vaidmuo stalui tenka Kūčių vakarą. Prie jo vieną kartą per metus renkasi visa giminė – gyvieji ir mirusieji.
Valgiai: Dažniausiai ruošdavo 12 valgių. Skaičių prasmės dauguma gyventojų jau nebežino. Vyrauja aiškinimas, kad buvo 12 Kristaus apaštalų, antroje vietoje pagal dažnumą būtų aiškinimas, jog metai turi 12 mėnesių, ir norint, kad ateinantys metai būtų sotūs, reikia kiekvienam mėnesiui po atskirą valgį padėti. Būta manančių, jog 12 valgių reikia todėl, kad naktį 12 valandą gimė kūdikėlis Jėzus. Kiti, kaip ir įprasta, valgius paprasčiausiai tuzinais skaičiavo. Vidurio Lietuvoje dėdavo 13 valgių, nes tiek apaštalų buvo su Kristumi. Tai - pasiturinčių ūkininkų stalas. Kiti žymiai mažesniu valgių skaičiumi tenkinosi.
Griežtai nustatytas valgių skaičiaus nebuvo. Kai kas Kūčioms tiekdavo 7 ar 9 patiekalus. Manyta, kad kuo daugiau jų bus ant Kūčių stalo, tuo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3158 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (3158 ž.)
Darbo duomenys
  • Etninės kultūros referatas
  • 10 psl., (3158 ž.)
  • Word failas 88 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt