Kultūrinės veiklos vadybos III kurso studentė........
Mūsų protėviai pagal senąjį liaudies kalendorių per Kūčias, kada naktis ilgiausia, atsisveikindavo su senaisiais metais, o kitą dieną, per Kalėdas, kai diena po užsitęsusio laukimo pagaliau pradeda ilgėti, švęsdavo Naujųjų metų sutikimą. Šventvakarių eigoje daugelis Lietuvoje iki pat šiol švenčia dar dvejas kūčias: Naujųjų metų išvakarėse - Mažąsias kūčias, o sausio 6 d. - Kūčelės, labiau žinomas Trijų Karalių vardu. Svarbiausios - pirmosios Kūčios.
Kalėdos - senoji Saulės grįžimo šventė, buvo žinoma daugelyje prieš krikščioniškųjų Europos tautų. Tai žiemos tamsybių nugalėjimo šventė, tarytum naujųjų metų pradžia. Nuo Kalėdų Lietuvoje diena pradeda ilgėti. Tamsiosios lapkričio ir gruodžio dienos, o dar tamsesnės naktys, eina prie pabaigos. Kai Saulės grįžimo šventė buvo pakeista Kristaus Gimimo švente, lietuviai ją priėmė su tokiu pat entuziazmu ir švęsdavo ne mažiau iškilmingai.
Mes laukiame šių stebuklingų švenčių. Kai du tūkstančiai septintąjį kartą gims mažasis Kūdikėlis, kai įvyks didysis gamtos virsmas, ir diena vis labiau savo šviesoje ims tirpdyti naktį. Kūčios ir Kalėdos... Turbūt nėra gražesnių ir paslaptingesnių švenčių. Net žmonių spūstys prekybos centruose, pakvaišęs pirkimas, ant kiekvieno kampo sutinkami Kalėdų Seniai negali atimti tos ypatingos nuotaikos, kurią skleidžia eglučių kvapas, dvylika Kūčių patiekalų skonis, šiluma, visiems susirinkus kartu Kalėdų rytą.
Kūčių naktis kažkokia paslaptinga. Net jei nebėgame pasiklausyti iš kurios pusės ataidi šunų lojimas, neskaičiuojame tvoros statinių ar nelydome vaško dubenyje su vandeniu, vis tiek užmiegame šiek tiek sujaudinti tos nakties stebuklingumo. Negali žinoti, ar ta paslapties skraistė neužkliudys tavęs, panirusio į sapnus.
O tas Kalėdų rytas! Kai žvelgiame vieni į kitus tyra širdimi, kai kojos kažkodėl taip ir suka eglutės link – dovanėlių paieškoti, kai jaučiamės kažką svarbaus įveikę, pergyvenę, išsinėrę iš kažkokios išnaros į naują šviesią būtį.
Šiuo darbu stengiuosi apžvelgti Kūčių ir Kalėdų papročius ir tradicijas Aukštaitijos ir Dzūkijos regionuose. Naudojausi šiomis knygomis: „Lietuvių kalendorinės šventės“, „Prisiminkime tautos papročius“ ir internetu.
1. SENOVINIAI KŪČIŲ, KALĖDŲ...
Šį darbą sudaro 3285 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!