Referatai

Vestuvių papročiai ir tradicijos

9.2   (3 atsiliepimai)
Vestuvių papročiai ir tradicijos 1 puslapis
Vestuvių papročiai ir tradicijos 2 puslapis
Vestuvių papročiai ir tradicijos 3 puslapis
Vestuvių papročiai ir tradicijos 4 puslapis
Vestuvių papročiai ir tradicijos 5 puslapis
Vestuvių papročiai ir tradicijos 6 puslapis
Vestuvių papročiai ir tradicijos 7 puslapis
Vestuvių papročiai ir tradicijos 8 puslapis
Vestuvių papročiai ir tradicijos 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vestuviniai papročiai ir tradicijos yra neatskiriama liaudies kultūros dalis. Vestuvių apeigose, svarbią vietą užėmė paukščių ir žalčių, kaip gyvybinės jėgos amžinumo, simbolių kultas. Paukščiais ir žalčiais buvo puošiama sakralinė apeigų duona- karvojus. Meniškai perdirbti paukščiai buvo kabinami virš vestuvių apeigų stalo. Pastaruoju metu žmonės, ypač jaunimas, domisi tradicinėmis vestuvėmis ir nori praktiškai panaudoti jų papročius. Vestuvių apeigos- vienas iš seniausių ir turtingiausių liaudies kultūros reiškinių. Istoriškai susiklosčiusios , jos tapo būtinu žmogaus dvasinio gyvenimo poreikiu. Moraliniam ir estetiniam auklėjimui teigiamą reikšmę gali turėti tiek senos apeiginės kilmės, tiek ir naujai besiformuojantys vestuvių papročiai. Lietuvių liaudies vestuvių apeigos per ilgus amžius susiklostė valstijoje, todėl jos ir atspindėjo valstiečių ekonominio bei kultūrinio gyvenimo sąlygas. Vestuvių veikėjai pagal savo funkcijas skirstomi į tam tikras grupes. Išskirtinę vietą užima jaunikis ir nuotaka- centriniai vestuvių veikėjai. Tačiau ne jie vadovauja vestuvių apeigoms. Naujos šeimos sudarymo apeigose dalyvauja dvi grupės veikėjų, atstovaujančių jaunikio ir nuotakos pusėms. Vadovaujantis vyro vaidmuo šeimoje nulėmė, kad svarbiausios pareigos vestuvėse nuo seno priklausė jaunikio atstovams.
Tikslai : Išnagrinėti kokie yra vestuvių papročiai.
Uždaviniai : Gilintis į vestuvių papročius. Susipažinti su vestuvių papročių tradicijomis. Susipažinti su vestuvių veikėjais.
PAPROČIAI
Lietuvių vestuvių apeigos ir papročiai sudaro kompleksą religinių, iš esmės vestuvių, simbolinių, taip pat teisinių bei ekonominių elementų. Nors iš esmės vestuvių apeigos ir papročiai visoje Lietuvoje turi nemažai bendrų bruožų, tačiau Žemaitijoje bei Mažojoje Lietuvoje, Vidurio Lietuvoje, Dzūkijoje, Aukštaitijoje yra kai kurių skirtumų.
Pastarųjų šimtmečių ir ankstesniųjų vestuvių apeigose bei jų tautosakoje išliko atskiromis epochoms būdingų religijos, kulto, simbolikos, magijos elementų, pasireiškiančių pramočių, vėliau protėvių kultu, susijusiu su vėlių bei dangaus kūno kultu, būdingu matriarchato laikotarpiui: tuo metu šeimoje ir ūkyje svarbiausia buvo moterys.
Santuokų formos per šimtmečius keitėsi. Iš tautosakos galima spręsti, kad Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, būta grupinių santuokų, kai tuokdavosi broliai su seserimis, pusseserės su pusbroliais.
Senoviniu papročiu, jaunasis į nuotakos namus atjodavo raitas ar...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2178 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (2178 ž.)
Darbo duomenys
  • Etninės kultūros referatas
  • 9 psl., (2178 ž.)
  • Word failas 75 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt