Referatai

Lietuvių vestuvių apeigos ir papročiai

10   (1 atsiliepimai)
Lietuvių vestuvių apeigos ir papročiai 1 puslapis
Lietuvių vestuvių apeigos ir papročiai 2 puslapis
Lietuvių vestuvių apeigos ir papročiai 3 puslapis
Lietuvių vestuvių apeigos ir papročiai 4 puslapis
Lietuvių vestuvių apeigos ir papročiai 5 puslapis
Lietuvių vestuvių apeigos ir papročiai 6 puslapis
Lietuvių vestuvių apeigos ir papročiai 7 puslapis
Lietuvių vestuvių apeigos ir papročiai 8 puslapis
Lietuvių vestuvių apeigos ir papročiai 9 puslapis
Lietuvių vestuvių apeigos ir papročiai 10 puslapis
Lietuvių vestuvių apeigos ir papročiai 11 puslapis
Lietuvių vestuvių apeigos ir papročiai 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Pasirinkau senovės lietuvių vestuvių tematiką XIX- XXa. Vestuvių apeigos sudarė ilgą apeigų ciklą, todėl apibrėžiu piršlybas- pirmąją vestuvinių papročių dalį, kuri susideda iš atklausų, pažintuvių, pasogos derybų, peržvalgos, suderėtuvių, užsakų ir sužadėtuvių. Aptariu piršlybas ir jų reikšmę, piršlybų etapus, ritualinius veismus ir papročius. Šiuo darbu stengiuosi paaiškinti kodėl piršlybos turėjo didelę reikšmę senovės lietuvių vestuvių papročiuose.
Taip pat išskiriu mergvakarį, vakarą prieš vestuves nuotakos namuose, į kurį įeidavo ir rūtų vainiko pintuvės. Mergavimo laikas tęsdavosi dvidešimt dienų nuo sužadėtuvių iki vestuvių. Tuo metu mergina ruošdavo dovanas, siūdavo vyrui marškinius. Bažnyčia mergavimo paprotį siedavo su užsakų laiku. Taigi, apibrėžiu mergvakario svarbą to meto lietuvių gyvenime.
Vestuvės nuo senų laikų yra svarbiausia šventė žmogaus ir bendruomenės gyvenime, nes tai naujos šeimos, giminės pratęsimo pradžia. Santuoka- tai dvasinio slenksčio peržengimas, o kartu ir jaunystės brandą vainikuojantis ritualas, kuriame svarbi mirties ir atgimimo simbolika. Giminė, dalyvaudama vestuvėse, patiria savo bendruomenės reikšmingą atsinaujinimą. Vestuvių prasmingumas ir svarba išliko ir po šiai dienai, o protėvių papročiai atgyja vestuvinių apeigų metu.
Vestuvių apeigos ir veiksmai atliekami tam tikra tvarka turėjo savo funkciją ir gilią prasmę. Kiekvienose vestuvėse yra tokių elementų, kurie laikui bėgant keičiasi, dėl kintančios žmonių pasaulėžiūros. Pasak P. Dundulienės tradiciniai lietuvių papročiai XIX a. antrojoje pusėje- XX a. pirmojoje pusėje ėmė nykti, tačiau jų pagrindiniai elementai kurį laiką buvo išlaikomi. Šiuo laikotarpiu lemiamas motyvas renkantis santuokos partnerį buvo ekonominiai veiksniai. Sutuoktinių teisės ir pareigos glaudžiai siejosi su turtu, garbingą vietą šeimoje moteriai užtikrindavo kraitis ir pasoga. Nemažą vaidmenį, parenkant santuokos partnerį, vaidino giminės ar kaimynai, tačiau didžiausią vaidmenį turėjo tėvai. Tėvų sutikimas buvo svarbiausias dalykas, be kurio neįvykdavo santuoka. XIX a. antrojoje pusėje- XX a. viduryje Šiaurės Rytų Lietuvoje, anot Antano Bielinio, „gera gimine vadino tą, kuri gyveno išgirtame kaime, kur ūkininkai turėdavo ne mažiau pusvalakės žemės ir dar gerų pievų.“ Tvarkingos trobos, sutvarkyta aplinka, taip pat bylojo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3662 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (3662 ž.)
Darbo duomenys
  • Etninės kultūros referatas
  • 12 psl., (3662 ž.)
  • Word failas 89 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt