Čia aprašomos seniausios lietuvių liaudės vėstuvės, jų papročiai, ir t.t
• Seniau jaunuosius piršdavo piršlys, kuris su jaunikiu gražiai padabintame vežime atriedėdavo į nužiūrėtos mergelės namus. Ten juos pasitikdavo tėvai, būsima nuotaka. Vykdavo sutartuvės, kurių esminis akcentas – jaunosios „pragertuvės“. Jos baigdavosi piršlio atvežto gėrimo apeiginiu išgėrimu drauge su pakviestais kaimynais ir galutiniu susitarimu.
• Per „pragertuves“ piršlys patiesdavo ant stalo nosinę ir ant jos pastatydavo rūtomis užkištą degtinės butelį. Jį atkimšdavo ištekanti mergina, parodydama, kad sutinka tekėti. Susitarus jaunoji apdovanodavo jaunąjį ir piršlį rankšluosčiais, juostomis ir vėliau vykdavo sužadėtuvių apeigos, per kurias jaunieji prie jaunosios tėvų apsikeisdavo žiedais, pasibučiuodavo. Nuotakos motina atnešdavo trikampiu sulenktą baltą drobinę skarelę su užkišta kampelyje rūta ir žiedu ir iškilmingai įteikdavo jaunajam, o šis pabučiuodavo jai ranką.
Išlydint piršlį su jaunikiu, būsima uošvienė apjuosdavo jaunąjį juosta ar rankšluosčiu; šį rankšluostį –juostą jaunikis turėdavo parvežti motinai. Savita tradicija buvo, kai piršlybų metu nuotaka pripildydavo butelį grūdų ir, užkimšusi jį rūtomis, įduodavo jaunajam. Šis tų grūdų įberdavo į nuotakai dovanojamus batus. Apsiavusi jais , nuotaka vaikščiodavo per vestuves iki išvykdama pas jaunąjį. Prieš išvykdama, ji išpildavo grūdus į skepetą ir veždavosi į vyro namus. Ten, žengdama per slenkstį, pildavo juos į visus kampus.
• Išlydint piršlį su jaunikiu, būsima uošvienė apjuosdavo jaunąjį juosta ar rankšluosčiu; šį rankšluostį –juostą jaunikis turėdavo parvežti motinai. Savita tradicija buvo, kai piršlybų metu nuotaka pripildydavo butelį grūdų ir, užkimšusi jį rūtomis, įduodavo jaunajam. Šis tų grūdų įberdavo į nuotakai dovanojamus batus. Apsiavusi jais , nuotaka vaikščiodavo per vestuves iki išvykdama pas jaunąjį. Prieš išvykdama, ji išpildavo grūdus į skepetą ir veždavosi į vyro namus. Ten, žengdama per slenkstį, pildavo juos į visus kampus.
• Rašytiniuose šaltiniuose nėra daug medžiagos, simbolinių apeigų, ritualų aprašymo. Esminė idėja buvo su draugais, giminaičiais linksmai atšvęsti, pasidžiaugti „laisve“, nes po vestuvių užguls šeimos rūpesčio atsakomybė, įvairūs darbai. Todėl būdavo organizuojami kaimo vakarai – šokiai, kuriuose būsimasis jaunikis(jaunoji) su draugais linksmindavosi.
Mergvakariai
Svarbi...
Šį darbą sudaro 705 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!