2007
Literatūra
LENTELIŲ SĄRAŠAS
1 lentelė Darbo jėgos aktyvumo lygis (15-64), %..........................................................................12
2 lentelė Moterų ir vyrų darbo užmokesčio skirtingumo rodiklis ES valstybėse narėse 2003-2005 m.,%..................................................................................................................................................15
PAVEIKSLŲ SĄRAŠAS
1 paveikslas Vidutinis mėnesinis moterų darbo užmokestis (Lt) ir moterų dalis bendrame užimtųjų skaičiuje (%) pagal ekonominės veiklos rūšis 2005 m......................................................16
ĮVADAS
Šiuolaikinėje visuomenėje pastebimai vyksta žmonių vertybių, požiūrių ir elgsenos permainos, taip pat kinta moters vaidmuo šeimoje ir visuomenėje. Dabar vis dažniau galima pastebėti, kad moterys siekia turėti darbą ir kilti profesinės karjeros laiptais. Daugumai moterų, ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje, darbas yra ne tik pragyvenimo šaltinis, bet ir savo galimybių, sugebėjimų ir poreikių realizavimo būdas. Tik nedidelei moterų daliai yra priimtina tradicinė motinos ir namų šeimininkės padėtis.
Norėčiau pastebėti, kad pagal Lietuvos Respublikos Konstitucijos 29 straipsnį: „Žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu“. Tačiau neretai tenka išgirsti, kad moterys jaučiasi pažeidžiamos ir diskriminuojamos norint įsidarbinti, kai darbdaviai įdėmiai aiškinasi jų šeimyninę padėtį, nors įstatymiškai neturi teisės klausti tokių dalykų. Juos turėtų dominti moters išsilavinimas, tam tikri gebėjimai, charakterio savybės aktualios užimti norimą darbo poziciją, o ne tai, kiek ji turi vaikų. Vis dėlto mūsų visuomenė yra dar linkusi šeimos sritį priskirti moteriai, o darbo – vyrui, nepaisant pripažinimo, kad tai yra nusistovėję stereotipai.
Lietuva būdama Europos Sąjungos nare, dalyvauja Lisabonos strateginėje programoje, kurios prioritetiniais tikslais siekiama užtikrinti spartų ekonomikos augimą, skatinti Lietuvos įmonių konkurencingumą bei užtikrinti užimtumą, pritraukiant į darbo rinką daugiau žmonių, modernizuojant socialinės apsaugos sistemą. Europos Sąjungoje siekiama užtikrinti ne tik bendrą užimtumo lygį, bet labiausiai akcentuojamas moterų ir vyresnio amžiaus žmonių nedarbo lygio ir neveiklumo sumažinimas.
Kliūtys ir sunkumai, su kuriais susiduria moterys, priklauso nuo įvairių veiksnių: individualių, socialinių, institucinių ir rinkos. Nuo jų priklauso užimtumo galimybė, lygios galimybės, dalyvavimas visuomenės gyvenime.
Mano kursinio darbo tikslas: nustatyti pagrindinius veisknius, lemiančius moterų užimtumą bei...
Šį darbą sudaro 4412 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!