(parašas) ....................
Vertinimas: .........................
Vilnius 2008
Įvadas
Jau kuris laikas Europos Sąjungos valstybėse pastebima šeimų kaita. Ją galima įžvelgti visose su šeima susijusiose srityse. Kai kurie pokyčiai yra vertinami teigiamai, o kai kurie sukelia neigiamas pasekmes visuomenei ir jai kelia pavojų. Įvairių šalių atsakinga už šeimos politiką valdžia bando spręsti šias problemas.
Šio kursinio darbo tikslas — geriau išanalizuoti šeimos politiką Europos Sąjungoje, šalių narių taikomas priemones šioje srityje.
Norint pasiekti tikslą, keliami trys uždaviniai:
1) išsiaiškinti, kaip šiandien šeima yra traktuojama Europos Sąjungoje ir Lietuvoje;
2) išanalizuoti šeimos politikos ypatumus Europos Sąjungoje;
3) įsigilinti į pasirinktų šalių šeimos politikos vedybų, gimstamumo ir skyrybų aspektus.
Pagal aukščiau įvardintus uždavinius buvo suformuoti kursinio darbo skyriai:
1) Šeimos samprata. Šiame skyriuje atskleidžiami šiuolaikinei šeimai būdingi bruožai. Pirmoji kursinio darbo dalis skiriama į du poskyrius: a) Šeima Europos Sąjungos valstybėse. Šiame poskyryje išvardyjami ir apibūdinami pagrindiniai besikeičiančios šeimos Europoje veiksniai, jų bruožai. Taip pat pokyčių dėsningumai, jų pasekmės; b) Šeima Lietuvoje. Šis poskyris skirtas išsiaiškinti svarbiauius šeimos pokyčių Lietuvoje veiksnius, visuomenės narių požiūrį į juos bei pokyčių pasekmes.
2) Socialinės politikos plėtra Europos Sąjungoje. Šis skyrius supažindins su šeimos politikos vystymųsi Europos Sąjungoje. Jis yra sudarytas tik iš vienos dalies, pavadinimu Šeimos politikos samprata. Jame apžvelgiama Europos Sąjungos šeimos politikos vystymosi istorija, organizacijos kompetencija, apžvelgiama gerovės modelių įtaka formuojant šeimos politiką šalyse narėse. Taip pat trumpai nusakomi šeimos politikos formavimo etapai.
3) Trijų šalių palyginamasis tyrimas. Šioje kursinio darbo dalyje bandžiau nustatyti šeimos politikos priemones pasirinktose šalyse ir kaip jos veikia tris pasirinktus: vedybų, gimstamumo ir skyrybų rodiklius.
Svarbiausios šio kursinio darbo sąvokos yra šeimos politika ir gerovės valstybės modeliai. Šeimos politika — tai priemonės, kurių imasi šalių vyriausybės siekdamos tam tikrų pokyčių šalies šeimose. Gerovės valstybės modeliai gali būti suprantami kaip tam tikrų priemonių rinkiniai ir specifika, lemianti vieną ar kitą šalies šeimos politikos vystymo kryptį.
Rašant šį darbą buvo remiamasi šiais šaltiniais: Vlados Stankūnienės, Aivos Jasilionienės...
Šį darbą sudaro 9261 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!