5.1 TYRIMO METODIKA
5.2 ANKETŲ ANALIZĖ
6. IŠVADOS
7. LITERATŪROS SĄRAŠAS
8. PRIEDAI
1. ĮVADAS.
Šeima yra mažiausia visuomenės ląstelė. Pasak S. Šalkauskio, tai visuomenės miniatiūra. (12) Šeimos raidoje galima išskirti tokius etapus: ikivedybinis bendravimas, socialinių vaidmenų priėmimas sudarius santuoką, jauna šeima, brandi šeima, vyresnio amžiaus žmonių šeima. Toliau aptarsiu jaunos šeimos etapą. Jauna šeima, tai šeima gyvenanti santuokoje nuo 1 metų iki 5. G. Matulienė (11) numato tokias jaunos šeimos etapo ribas: „apsisprendimas pratęsti giminę, paskutiniai nėštumo mėnesiai, žmonos sugrįžimas į gamybinę veiklą arba vaiko leidimas į darželį. Šiam etapui būdingi vyro ir žmonos šeiminių psichologinių vaidmenų, susijusių su tėvų pareigomis, išsiskyrimo bei derinimo, emociniai ir veiklos uždaviniai. Svarbiausi iš jų – šeimos materialinis aprūpinimas, prisitaikymas prie naujo gyvenimo būdo (didesni fiziniai ir psichiniai krūviai moteriai, bendro sutuoktinių aktyvumo ne šeimoje varžymas, vienatvės stoka, intymumo išsaugojimas ir kt.), asmeninių ir bendrų šeimos tikslų derinimas“. Jaunos šeimos sukūrimo pagrindas turėtų būti abipusė nesavanaudė meilė, aukšta tarpusavio moralė ir ištikimybė, vienas kito supratimas, prisitaikymas prie naujų giminių. Kaip rašė L. Tolstojus „Vesti turėtumėm taip, kaip mirštame, tai yra tik tada, kai kitaip nebegalime“. Šios mintys, kuriant jauną šeimą yra labai teisingos, tačiau gyvenime ne viskas susiklosto taip dėsningai, kaip turėtų būti arba taip kaip mes norėtume. Tai lemia daugelis veiksnių, nuo kurių priklauso šeimos stabilumas, susidarančių konfliktinių situacijų savalaikis sprendimas ir jų likvidavimas, protingas požiūris į tolimesnį gyvenimą, bendros atsakomybės ugdymą visuose bendravimo ir gyvenimo srityse. Protingas iškilusių problemų, konfliktų sprendimas jaunos šeimos gyvenimo pradžioje sudaro svarbų pagrindą tolimesnei stabiliai šeimai sėkmingai gyvuoti.
Temos aktualumas: Jaunose šeimose sutuoktiniai dažnai konfliktuoja dėl to, kad nesugeba prisiderinti, suprasti vyro ir moters psichologinių ypatumų. Todėl mano kursinio darbo esmė – išsiaiškinti konfliktų atsiradimo priežastys, padėti išspręsti juos jaunoje šeimoje. Todėl manau, kad mano tema labai aktuali.
Temos teorinė ir praktinė reikšmė: teorinė reikšmė – išsiaiškinti konfliktų atsiradimo priežastys ir jų sprendimo būdus;...
Šį darbą sudaro 4467 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!