Socialinė politika sušvelnina kontrastus tarp vargšų ir turtingųjų, tarp jaunų dirbančių žmonių ir pagyvenusių žmonių, kad užtikrintų lygias galimybes žmonėms iš skirtingų socialinių sluoksnių, garantuotų socialinį saugumą įvairiais rizikos atvejais (vaiko gimimas, senatvė, darbingumo praradimas, liga ar šeimos maitintojo netekimas). Vaikų padėtis Lietuvoje glaudžiai susijusi su socialinės politikos ir socialinės apsaugos sferomis. Pasak G. Kvieskienės, vaiko gerovės politika yra tarsi socialinės politikos dalis, kuri užtikrina būtinąją vaiko socialinę raidą normaliam gyvenimo lygiui pasiekti. Vis didesnė dalis asmenų, be abejo ir vaikių, patiria socialinę atskirtį, todėl šiandien yra ypač aktualu kalbėti ir diskutuoti apie vaiko gerovę ir ją pasiekti užkertant kelią kylančioms problemoms.
Kokybiškai vaiko gerovei pasiekti įtakos turi sparčiai kintančios socialinės politikos ir socialinės apsaugos tendencijos.
Šio darbo tikslas - išnagrinėti esamą literatūrą ir aptarti Lietuvos socialinės politikos ir vaiko gerovės politikos aktualijas.
Rašydama šį darbą rėmiausi G. Kvieskienės, I. Leliūgienės, G. Sakalausko literatūra, A. Guogio straipsniu, bei teisine baze.
Socialinė politika – visuma priemonių bei politinių veiksmų, kuriais siekiama socialinės gerovės1. Ji apima socialinę apsaugą bei priemones, taikomas užimtumo, mokymo bei aprūpinimu būstu srityse. Pagrindinis žmonių gyvenimo šaltinis yra darbo pajamos. Tam tikra visuomenės dalis - seni žmonės, neįgalieji, ligoniai – negali dalyvauti darbo rinkoje. Kitaip juos galima pavadinti socialinę riziką patyrusiais asmenimis, jie dažnai, bet ne visada patenka į socialinę atskirtį. Kad būtų galima užtikrinti tokių žmonių normalų gyvenimą, jais turi pasirūpinti valstybė.
• investicijos į žmogų – lygių galimybių suteikimas, jaunos kartos mokymas;
• socialinė ramybė – tai visuomeninio gyvenimo stabilizacija, bendradarbiavimas siekiant tikslo, tolerancijos tarp žmonių. Socialinė ramybė auga kartu su gerove ir politiniu stabilumu;
• šeimyninis gyvenimas – šeimyninio gyvenimo akcentavimas, žmonių šiltų tarpusavio santykių puoselėjimas, saugumo šeimoje jausmo sudarymas. Naujų kartų auklėjimas.
1.2. SOCIALINĖS APSAUGOS STRUKTŪRA
Socialinė apsauga – valstybės arba kai kada privačių subjektų teikiama materialinė parama (piniginė ir daiktinė) arba socialinės paslaugos socialinę riziką patyrusiems asmenims.2 Lietuvos socialinės apsaugos sistema susideda...
Šį darbą sudaro 1799 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!