Didelis gyventojų užimtumo lygis – viena svarbiausių valstybės socialinės ekonominės raidos sąlygų, žmonių pragyvenimo ir socialinės apsaugos garantas.
Pereinamuoju į rinkos ekonomiką laikotarpiu vyko spartūs ekonomikos struktūros pokyčiai, kurie savo ruožtu veikė užimtumo tendencijas. Ekonomikos nuosmukis, ūkio restruktūrizacija, privatizacijos procesas iššaukė naujo reiškinio – nedarbo atsiradimą. Rinkos ekonomikos sąlygomis susiformavo aukštas ir struktūriškai nepalankus nedarbas: jaunimo, pagyvenusių asmenų, ilgalaikis nedarbas bei regioniniai nedarbo skirtumai.
Tuo pat metu atsirado pakankamai didelė darbo jėgos dalis, kuri yra nepajėgi prisitaikyti prie rinkos pokyčių, t.y. turimas išsilavinimas, kvalifikacija ir kompetencija neatitinka darbdavių keliamų reikalavimų. Visos šios priežastys ir lėmė tai, kad palaipsniui atsirado žmonių, kurie neturi jokio užsiėmimo, t.y. atsirado šalyje užimtumo problema. Iš to seka šalyje ir kitos didėlės problemos: skurdas, alkoholizmas, padidėjusi kriminogeninė situacija, ir galiausiai emigracija.
Taigi, vis labiau įsigalint šiam negatyviam reiškiniui, t.y. didėjant šalyje nedarbo lygiui ir mažėjant užimtumui, yra kuriamos, įgyvendinamos įvairios darbo politikos priemonės, kuriomis siekiama subalansuoti darbo rinkos pasiūla ir paklausą bei skatinti gyventojų užimtumą.
Temos aktualumas. Šiuo metu užimtumo problema yra vienas iš svarbiausių mūsų valstybės strateginių tikslų. Užimtumas kiekvienoje šalyje buvo ir bus vienas iš svarbiausių problemų. Tiktai užimti ir darbą turintys žmonės gali būti pilnaverčiais savo šalies piliečiais. Taigi ir Lietuva nėra išimtis, čia užimtumas taip pat sudaro nemažą problemą, todėl mūsų šalyje užimtumo politika yra grindžiama teisine baze, kurią sudaro įstatymai, reguliuojantys paramą bedarbiams, profesinį mokymą ir apmokymą, t.y. siekiama įvairiomis priemonėmis spręsti užimtumo problemą. Tokiu būdu šalies Vyriausybė akcentavo užimtumo, kaip vieno iš savo strateginių prioritetų skatinimą ir kas kelerius metus tvirtina nacionalinę užimtumo didinimo programą.
Darbo tikslas. Šio darbo tikslas yra išanalizuoti kokios institucijos šalyje sprendžia užimtumo problemas ir kokius paslaugų tipus bei programas siūlo labiausiai pažeidžiamoms žmonių grupėms, bei kaip yra sprendžiama užimtumo problema Jonavos rajone.
1. Išsiaiškinti kokios institucijos šalyje yra atsakingos už užimtumo problemų sprendimą.
2. Išanalizuoti paslaugų tipus ir programas užimtumui didinti.
3. Išanalizuoti...
Šį darbą sudaro 6551 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!