Lietuvoje daugėja pagyvenusių ir senų žmonių. Dažnai tai vadinama visuomenės senėjimo procesu. Visuomenės senėjimo procesas sukelia daug ekonominių, socialinių, psichologinių problemų. Pagyvenusių, senyvo amžiaus žmonių socialinė grupė dažniausiai sutapatinama su senatvės pensijos amžiaus žmonių grupe.
Neretai senesni žmonės, išėję į pensiją, likę be savo sutuoktinio, kenčia badą ir nepriteklių, tai dažniausia būdinga vienišo seno žmogaus šeimai, kuomet antroji gyvenimo pusė yra mirusi. Ištikti ekonominės krizės daugelis senų žmonių praranda savo santaupas ir atsiduria už skurdo ribos.
Be ekonominių sunkumų, senyvo amžiaus žmonės susiduria su psichologinėmis problemomis, susijusiomis su prisitaikymu prie naujo gyvenimo tarpsnio, kai atsiranda daug laisvo laiko, sumažėja finansinės galimybės, mažėja bendravimo partnerių, retėja susitikimai su pažįstamais, bendradarbiais. Atsiranda dirbtinis pagyvenusių žmonių izoliavimas nuo aktyvios visuomenės dalies, kuris sukelia daug psichologinių problemų. Neretai kupini nusivylimo ir kasdienybės sunkumų, žmonės pakelia prieš save ranką ir pasirenka savižudybę. Tačiau daugelis senų žmonių gyvena sėkmingai, net jei ir pradeda skaičiuoti kiek jiems liko iki mirties. Jei seną žmogų supa jį mylintis ir gausus artimųjų ratas bei laimingi jo amžiaus draugai tai senatvėje žmogus jausdamas gyvenimo pilnatvę savo dienas leidžia prasmingai. Jis randa sau tinkamą užsiėmimą (pagal savo jėgas ir galimybes). Tai suteikia paskutiniems žmogaus gyvenimo metams šviesos, prasmės, ir suvokimo, kad nugyventas gyvenimas nebuvo beprasmiškas, kad senatvė nėra tokia baisi, kaip manyta. Tuo turėtų pasirūpinti ne tik pats senstantis žmogus, bet ir jo artimieji, o ypač valstybė, kurdama įvairias senų žmonių užimtumo programas, trečiojo amžiaus universitetus.
Darbo tikslas: analizuoti senų žmonių užimtumo organizavimo specifiką.
2) aiškintis, kas turi didesnę užimtumo problemą – vyrai ar moterys.
Pasaulyje ilgiausiai gyvena japonai. Dabartiniais duomenimis, vidutiniška vyrų ir moterų gyvenimo trukmė - 79,6 metų. Antrą vietą užima vokiečiai, gyvenantys apie 76,2 metų. Vidutiniška gyvenimo trukmė neabejotinai priklauso nuo gyvenimo sąlygų šalyje. Pasaulyje kuriasi net šimtamečių klubai. Šiuo požiūriu Vokietija užima pirmąją vietą: vienam milijonui gyventojų tenka 45 šimtamečiai arba vyresni žmonės....
Šį darbą sudaro 4757 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!