Pastaraisiais metais Lietuvoje senėjimas didėja. Didėja skaičius žmonių vyresnių kaip 60 metų. Socialinių ir ekonominių persitvarkymo procesų metu labiausiai nukenčia asmenys, kurie dėl amžiaus, negalios, šeimyninės padėties, silpnos sveikatos ar kitų gyvenimo sunkumų negali gyventi pilnaverčio gyvenimo savarankiškai.
Senatvė – tai toks socialinis vaidmuo, kurį atliekant mokomasi neturėti jokio vaidmens. Streso lygio kilimas, nulemtas jutimų sistemų veiklos pokyčių bei abstraktaus mąstymo praradimo, sunkina tiek socialinę, tiek psichologinę adaptaciją. Tačiau nereikia pamiršti, kad senas žmogus- ne vaikas. Todėl jam lygiai taip reikšmingi pozityvūs socialiniai ryšiai, prie kurių įstengiama prisitaikyti „miglotoje“ aplinkoje ir labiau pasitikima savimi. Juo daugiau žmonių kalbina ir lanko senstantįjį, juo labiau jis jaučiasi tebesąs socialiai reikšmingas. Kita vertus, svarbi ir autonomija.
Tuo tarpu miestai gyventojų senatvės lygiu kontrastais gerokai pranoksta kaimus. Vyriausiame Lietuvos miestelyje – Troškūnuose, 60-mečių ir vyresnių gyventojų dalis net 5 kartus didesnė negu jauniausiame Lietuvos mieste – Visagine. Tarp penkių didžiųjų Lietuvos miestų pagal gyventojų senatvės lygį pirmauja Kaunas (2000m. pradžioje-17,4% žmonių virš 60m. amžiaus), po jo eina Klaipėda (16,4%) ir Vilnius (15,9%).
Temos aktualumas. Ši tema yra pakankamai įdomi ir patraukli todėl, kad mažai kam rūpi senų žmonių socializacija bei jiems iškylančios problemos. Šiuo metu Lietuvoje beveik nesidomima šių žmonių gyvenimu, jiems skiriama nepakankamai dėmesio iš valstybės bei aplinkinių.
Vieniši žmonės dažnai jaučiasi nustumti į šalį nuo visuomenes gyvenimo. Tai reiškia, kad socialinis darbuotojas turi suprasti vienišą žmogų, įvertinti socialinę problemą - mobilizuoti visas priemones problemai spręsti kartu su žmogumi, kad jis nebūtų vienišas.
Socialinio darbo Lietuvoje šaknys glūdi humanizmo, tikėjimo, demokratijos idealuos. Artimo meile, kantrumas, atlaidumas, gera kaimynystė, bendrumo jausmas, susivaldymas, teisingumas, išmintis, tikėjimas ir viltis, uolumas, darbštumas, atjauta nuo seno yra būdinga lietuviams. Jiems šios savybes ir vertybes padėjo atlaikyti sunkius išmėginimus, įtvirtinti tautiškumų.
Tyrimo objektas: Senų žmonių socialinės problemos.
Tyrimo metodai: Literatūros analizė ir anketinė senų žmonių apklausa.
Tyrimo tikslas: paanalizuoti seniems žmonėms iškylančias problemas.
Uždaviniai:
1. Išsiaiškinti asmenų gaunančių socialines...
Šį darbą sudaro 3608 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!