TURINYS
ĮVADAS..................................................................................3
VAIKŲ, GYVENANČIŲ GLOBOS NAMUOSE
PSICHOLOGINIAI UGDYMO YPATUMAI…………………………………… 5
VAIKŲ SAVĘS VERTINIMAS………………………………………………… 6
VAIKO GEROVĖ……………………………………………………………….. 9
APIBENDRINIMAS……………………………………………………………. 11
LITERATŪRA………………………………………………………………… 12
ĮVADAS
Lietuvoje, kaip ir kitose valstybėse, nemažai vaikų netenka tėvų globos. Lietuvoje statistikos departamento duomenimis kiekvienais metais tokių vaikų padaugėja maždaug 3 tūkstančiais. Pagal Statistikos departamento duomenis 2000 metais tėvų globos neteko 2597 vaikai, iš jų 35% buvo iki 7 metų amžiaus. Tik kas ketvirtam vaikui, kuriam steigiama globa, ji buvo neišvengiama. Tik maždaug kas dešimtas netekęs tėvų globos vaikas – našlaitis. 2000 metais netekusių tėvų globos vaikų buvo nukreipta į vaikų globos įstaigas – 1265. dėl tėvų smurto tėvų globos neteko 66 vaikai. Iš viso institucijose gyveno 3613 (71 proc.) našlaičių ir beglobių vaikų, iš jų vaikų globos namuose – 2954 (76 proc.), laikinosios globos namuose – 112 (36 proc.), globos namuose vaikams su negalia – 547 (61 proc.) vaikai.
Pagal Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktą informaciją, šiuo metu Letuvoje yra 228 vaikų globos įstaigose.
Lietuvos statistikos departamentas, suskirstęs visas tėvų globos netekimo priežastis į neišvengiamas (tėvų mirtis, ilgalaikė liga, tėvai įstatymo tvarka paskelbti nežinia kuresančiais ir pan.) ir išvengiamas (asocialios šeimos, tėvai patys atsisakė vaikų, nesirūpinajais, smurtauja ir pan.), nustatė, jog tik kas ketvirtam vaikui, kuriam buvo steigiama globa, ji buvo neišvengiama, o tik maždaug kas dešimtas netekęs tėvų globo svaikas – našlaitis. Taigi pagrindinė tėvų globos netekimo priežastis – šeimų asocialumas.
Netekusių tėvų globos vaikų (ypač našlaičių) likimas pastaraisiais šimtmečiais jaudino visų Europos valstybių bendruomenės: tokiems vaikams pirmiausiai ir buvo steigiami globos namai, kuriuose vaikai buvo prižiūrimi ir auklėjami. Kiekviena valstybė jau turi savitą globos įstaigų istoriją. Lietuvoje, 1991 metais atkūrus nepriklausomybę, buvo kritiškai analizuojama savo bei kitų kraštų patirtis ir kuriama savita globos sistema. Šiuo metu pagrindiniai vaikų globos klausimai reglamentuoti naujuoju 2001 metais įsigaliojusiu Civiliniu kodeksu. Iki tol vaikų globą reglamentavo kiti teisės aktai (Vaikų globos įstatymai, ir pan.), tačiau pastarieji nustojo veikti...
Šį darbą sudaro 2051 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!