2007
Santrauka
Lietuvoje nuolat daugėja vaikų, dėl įvairių priežasčių netekusių tėvų globos ir augančių globos įstaigose. Šiuo atžvilgiu, globos institucijai tenka perimti šeimos vaidmenį ugdant ir ruošiant jį savarankiškam gyvenimui atviroje visuomenėje.
Vaikų globos įstaigose augusių vaikų socialinės adaptacijos visuomenėje bei problemų, su kuriomis jie susiduria, tyrinėjimams skiriama nepakankamai dėmesio. Apžvelgus Lietuvos mokslininkų pastarųjų metų tyrimus, pastebėta, kad vieni jų analizuoja globos įstaigoje augančių vaikų pasiruošimą savarankiškam gyvenimui, kiti mokslininkai, akcentuodami savarankiškumo reikšmę, nagrinėja paauglių, gyvenančių vaikų globos institucijoje, psichosocialinio prisitaikymo sunkumus. Šiuo darbu siekiama išsiaiškinti jaunuolių, išėjusių iš vaikų globos institucijų, socialinės pagalbos poreikį.
Šio tyrimo objektas – specialistų požiūris į jaunuolių, išėjusių iš vaikų globos institucijų, socialinės pagalbos poreikį. Tyrimui atlikti buvo pasirinktas kiekybinis anketinės apklausos metodas. Atliekant tyrimą tiriamųjų grupę sudarė 81 specialistas, dirbantis Vilniaus, Telšių ir Kupiškio vaikų globos institucijose.
Apibendrinus rezultatus teigtina, kad tyrimas patvirtino problemos aktualumą. Tyrimo rezultatų analizė parodė, kad jaunuoliams, išėjusiems iš vaikų globos institucijų, yra reikalinga socialinė pagalba. Paaiškėjo, kad vaikų globos institucijos nepakankamai gerai parengia jaunuolį savarankiškam gyvenimui; socialinės, emocinės, elgesio savybės, įgytos globos institucijoje, apsunkina jaunuolio adaptaciją visuomenėje; valstybės keliami politiniai uždaviniai yra praktiškai neįgyvendinami; neefektyvi valstybės teikiama parama bei socialinės paslaugos, sąlygoja socialinės pagalbos būtinybę. Jaunuolis, išėjęs iš globos institucijos, yra paliekamas likimo valiai, atsiduria nežinomybėje.
Įvadas
Per pastarąjį šimtmetį visuomenės požiūris į vaikus iš esmės pasikeitė. Vis labiau yra atsižvelgiama į vaiko gerovės, saugumo užtikrinimą, siekiant kuo efektyvesnės jo pozityvios integracijos ir socializacijos visuomenėje, tam, kad būtų užtikrinta visavertė vaiko asmenybės raiška.
Kiekvienam vaikui būtina saugi, mylinti ir juo besirūpinanti šeima, tačiau daug vaikų šiuo atžvilgiu yra nuskriausti. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, 2007 m. pradžioje Lietuvoje buvo 13,3 tūkst. be tėvų globos likusių vaikų. 40 proc. jų buvo globojami įvairiose vaikų globos įstaigose. Šiuo atžvilgiu, globos institucijai tenka perimti šeimos vaidmenį ugdant ir ruošiant jį savarankiškam gyvenimui atviroje visuomenėje.
Tapti savarankiškam – ilgas ir...
Šį darbą sudaro 11283 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!