Mano darbas yra susijęs su žmogaus socialinėmis ir ekonominėmis problemomis socialinėje aplinkoje. Žmogaus socializavimasis tęsiasi visą jo gyvenimą. Individas socializuojasi ir baigęs aktyvią visuomeninę-gamybinę veiklą, t. y. sulaukęs senatvės, išėjės į pensiją. Socializavimosi procesas neturi užgožti savarankiškos, unikalios, sugebančios spręsti sudėtingus gyvenimo uždavinius, orientuotis skirtingose, dažnai ekstremaliose situacijose, asmenybės. Suirus Sovietų sąjungai, Lietuvos žmonės, kaip ir kitų buvusių posocialistinių šalių piliečiai, susidūrė su dideliais socializacijos, socialinės adaptacijos naujomis rinkos ekonomikos sąlygomis, sunkumais. Dažnai žmogaus socialinės raidos idėja matoma tik kaip socialinė gerovė ar socialinė apsauga, o gyvenamoji aplinka įsivaizduojama tik kaip aprūpinimas gyvenamąja vieta. Pagal tikslų apibrėžimą, žmogaus socialinė raida - tarsi procesas, kuris didina žmonių pasirinkimo galimybes. Šios galimybės gali būti neribotos ir keistis bėgant laikui, tačiau bet kokiame išsivystymo lygyje žmogus turi teisę į ilgą ir sveiką gyvenimą, privalo turėti galimybę įgyti žinių bei apsirūpinti ištekliais, reikalingais normaliam gyvenimui bei prasmingam dalyvavimui socialiniame gyvenime. Jei nėra šių pagrindinių dalykų, daugelis kitų pasirinkimo galimybių lieka neprieinamos. Pasaulyje gyvenamosios aplinkos sąvoka aprėpia sukurtą, natūralią bei socialinę aplinką. Kertinis šios sąvokos elementas yra kiekvieno žmogaus aprūpinimas jo būtinus poreikius bei galimybes atitinkančia pastoge, suteikiančia jam galimybę gyventi pilnavertį ir prasmingą gyvenimą. Taigi savame darbe rašysiu apie žmogaus socialines ir ekonomines problemas socialinėje aplinkoje.
1. Kolektyvizacijos laikotarpiu vykusi sparti urbanizacija nulėmė didžiulių skirtumų, jų tarpe ir socialinių, tarp miesto ir kaimo atsiradimą.
2. Įvykus dekolektyvizacijai, pramonės įmonių restruktūrizavimui smarkiai sumažėjo darbo vietų, padaugėjo socialiai remtinų asmenų. Todėl nusmukęs pragyvenimo lygis, išaugęs nedarbas ir skurdas padidino socialinei apsaugai tenkantį krūvį.
3. Pagrindinės Lietuvos žmonių problemos - užimtumo nestabilumas, didėjantis nedarbas, šešėlinės ekonomikos bumas bei nepatenkinama darbų sauga.
4. Keičiantis ūkio struktūrai mažėja dirbančiųjų bei nedirbančiųjų gyventojų santykis. Tam įtakos turi ankstyvas pensijinis amžius bei gyventojų užimtumas.
5. Be kiekvieno bedarbio registracijos darbo biržoje, nedirbantys asmenys dažnai naudojasi neoficialių darbo biržų, privačių agentūrų paslaugomis. Paslėptas nedarbas vis dažniau užleidžia...
Šį darbą sudaro 1978 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!