Referatai

Mikčiojančių mokinių ugdymo ypatumai

10   (1 atsiliepimai)
Mikčiojančių mokinių ugdymo ypatumai 1 puslapis
Mikčiojančių mokinių ugdymo ypatumai 2 puslapis
Mikčiojančių mokinių ugdymo ypatumai 3 puslapis
Mikčiojančių mokinių ugdymo ypatumai 4 puslapis
Mikčiojančių mokinių ugdymo ypatumai 5 puslapis
Mikčiojančių mokinių ugdymo ypatumai 6 puslapis
Mikčiojančių mokinių ugdymo ypatumai 7 puslapis
Mikčiojančių mokinių ugdymo ypatumai 8 puslapis
Mikčiojančių mokinių ugdymo ypatumai 9 puslapis
Mikčiojančių mokinių ugdymo ypatumai 10 puslapis
Mikčiojančių mokinių ugdymo ypatumai 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Lietuvių kalba pirmosios žinios apie mikčiojimą randamos nuo 1920 m. leidžiamame žurnale “Medicina” (“Lietuvos medicina”). Tai – perspausdinta užsienio informacija apie specialią organizaciją kovai su mikčiojimu. 1921 m. pasirodo J. Blažio straipsnis apie psichoanalizės ir psichoterapijos metodus, o 1925 m. – T. Gutmano publikacija apie jo patirtį, taikant psichoterapiją mikčiojantiems, beje, jis siūlė hipnozę derinti su logopedinėmis pratybomis.
1942 m. Kauno universiteto nervų ir psichikos ligų katedros vedėjas V. Vaičiūnas paskelbė porą straipsnių apie mikčiojimą bei jo šalinimą, kviesdamas mokytojus ir gydytojus padėti šiems asmenims. Jis pateikia ir statistikos: “mikčioja 2 proc. mažamečių ir 1 proc. suaugusiųjų”, aprašo mikčiojimo formas, kalbos baimę, situacinę mikčiojimo priklausomybę, priežastis, duoda rekomendacijų, pasiūlo grupinę terapiją. Autorius naudojosi to meto vokiečių ir rusų literatūra. Mikčiojimo klausimus vienaip ar kitaip yra nagrinėję M. Škėma (1937), J. Kubilinskas (1937) ir kt. Mikčiojimas buvo šalinamas Kauno nervų ir psichikos ligų klinikoje (1932 m. V. Vaičiūno duomenys), I. Dektoraitės privačiame kabinete Kaune.
Po II pasaulinio karo Lietuvoje mikčiojimu domėjosi ir publikavosi J. Glembockis (1950 m. pateikė logopedinės pagalbos Lietuvoje organizavimo programą), I. Dektoraitė (1951), M. Labrencytė (1955), S. Gudelienė ir E. Šimelionytė-Martynaitienė (1955-1958), M. Striupavičiūtė. Visi paminėti autoriai kiek daugiau dėmesio skyrė būtent mikčiojimui. Logopedų, dirbusių su kitais kalbos sutrikimais, be abejo, buvo daugiau.
Mikčiojimas – sunkus kalbos sutrikimas. Jis dažnai prasideda ikimokykliniame amžiuje ir tada lengviausiai pašalinamas. Nepaisant daugelio mokslininkų ir praktikų tyrimų mikčiojimo mechanizmas nėra aiškus, priežastys tik numanomos. Mikčiojimas gali būti rimtu sutrikimu, turinčiu poveikį tiek vaiko gebėjimui bendrauti, tiek jo socializacijos procesui.
Mikčiojimas - tai kalbos komunikacinės funkcijos sutrikimas. Mikčiojant sutrinka žodinis bendravimas su aplinkiniais žmonėmis. Nesant pašnekovo, pavyzdžiui, žaidžiant, kalbant su savimi, vaikas gali nemikčioti. Vadinasi, mikčiojimas nėra pastovus sutrikimas, jis priklauso nuo bendravimo situacijos sudėtingumo.
Išorinis mikčiojimo požymis yra nesklandi kalba. Iš pradžių mikčiojantys vaikai nevalingai kartoja atskirus skiemenis ar garsus. Vėliau išsivysto sunkesnė mikčiojimo forma, kai vaikas...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2289 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • 1. Logopedijos istorija.3
  • 2. Mikčiojimas.3-5
  • 3. Mikčiojimo simptomatika.6
  • 4. Antrinė simptomatika.6
  • 5. Palydintieji psichiniai reiškiniai6
  • 6. Psichosocialinės pasekmės..7
  • 7. Priežastys..7-8
  • 8. Ar mikčiojimas išgydomas?8
  • 9. Kas ir kaip gydo mikčiojimą?.8-9
  • 10. Rekomendacijos9-11
  • 11. Naudota literatūra.12

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (2289 ž.)
Darbo duomenys
  • Specialiosios pedagogikos referatas
  • 11 psl., (2289 ž.)
  • Word failas 66 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt