Neakiv.sk. Ik.
Darbą tikrino
Doc.dr.L.Žukauskienė
Klaipėda, 2008
TURINYS
ĮVADAS.........................................................................................................3
1.Trumpa biografija ir pedagoginė veikla......................................................4
2. Ugdymo mokslas pagal S.Šalkauskį..........................................................6
3.S.Šalkauskio filosofinė pedagogika............................................................8
IŠVADOS.....................................................................................................10
LITERATŪRA.............................................................................................11
ĮVADAS
Paskelbus Lietuvos Nepriklausomybę lietuvių tauta atsidūrė ant realaus tautinio, valstybinio, kultūrinio ir dvasinio atgimimo slenksčio. 1918m. atsirado poreikis naujos tautos, visuomenės ir asmenybės ugdymo koncepcijos. Praktiniai poreikiai nulėmė išaugusį susidomėjimą pedagogika ir ugdymo filosofija. Nežiūrint to meto sunkumų daug dėmesio buvo skiriama kultūrai ir švietimui. Vienas pirmųjų ugdymo koncepsijos kūrimo ėmėsi Stasys Šalkauskis. Apie profesorių S.Šalkauskį, kaip asmenybę, filosofą, kultūrologą ir visuomenės veikėją rašyta gana daug ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Pedagoginis jo palikimas tirtas gana mažai. Išsamiausiai profesoriaus pedagogines idėjas yra apžvelgęs jo mokinys A.Maceina. Nors daugelis S.Šalkauskio amžininkų teigė, kad jis esąs „pedagogas iš Dievo malonės“ ir Lietuva neturinti antro tokio pedagogo, lietuvių tautos Mokytojo, apie profesoriaus ugdymo teoriją Lietuvoje buvo nekalbama beveik penkis dešimtmečius.(Karčiauskienė, Paukauskas(sud.),1991).
Šiame referate trumpai apžvelgsiu S.Šalkauskio gyvenimą, pedagoginę veiklą, išryškinsiu pagrindinius jo, kaip ugdymo mokslo kūrėjo, nuopelnus Lietuvai. Tam tikslui nagrinėjau mokslinę literatūrą, S.Šalkauskio raštus.
1. Trumpa biografija ir pedagoginė veikla
Stasys Šalkauskis gimė 1886m.gegužės 16d. Ariogaloje, gydytojo šeimoje. Tėvas buvo kilęs iš pasiturinčių ūkininkų, o motina iš Lietuvoje žymios Goštautų šeimos. Būsimasis profesorius buvo antras vaikas iš devynių vaikų šeimoje. Jau mokydamasis Šiaulių gimnazijoje, jis kartu su keliais draugais domėjosi kraštotyra, literatūra, įvairiais gyvenimo klausimais, kovojo už teisingumą mokykloje, užstojo skriaudžiamuosius, propagavo tautinio atgimimo idėjas. 1905m.S.Šalkauskis išvyko į Maskvos universitetą studijuoti teisės. Jis domėjosi to meto Rusijos įvykiais, bet politiniame ir visuomeniniame gyvenime nedalyvavo, ir plintančiomis revoliucinėmis nuotaikomis nesižavėjo. Būsimą filosofą domino prancūzų religinės pakraipos eseisto E.Helo kūryba bei V. Solovjovo filosofiniai veikalai. Pablogėjus sveikatai, S.Šalkauskis baigė du universiteto skyrius ir išvyko į Turkestaną. Samarkande kartu su broliu ir seserimi pietietišku klimatu gelbėjosi nuo tuberkuliozės. Čia įsidarbino komercijos banke juristkonsulu ir atliko advokato pareigas. Tačiau teisininko darbas būsimojo profesoriaus nesužavėjo, todėl gilinosi į filosofiją ir nusprendė, kad jo pašaukimas yra „meilė...
Šį darbą sudaro 2361 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!